Topánky Weinbrenner

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Weinbrenner Shoe Company sa na prvý pohľad môže javiť ako nemecká firma. zdanie však klame. Weinbrenner Shoe Company je americká spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu vojenskej, pracovnej a ochrannej obuvi.

Z história značky Weinbrenner Shoe Company

Značka Weinbrenner sa spája s nemeckou rodinou, ktorá emigrovala do Spojených štátov amerických. Zakladateľom značky Weinbrenner bol  Albert Weinbrenner. Ten už od svojich 13 rokov pracoval v dielni svojho otca. Už približne od veku 20 rokov vo svojom voľnom čase navrhoval topánky. Celé toto vyvrcholilo vytvorením vlastnej firmy. Stalo sa tak v roku 1892, keď mal  Albert Weinbrenner 27 rokov. Firma bola založená v meste Milwaukee, v štáte Wisconsin. Weinbrenner Shoe Company v tomto meste sídli doteraz.

Weinbrenner shoe company zaznamenala po svojom založení takmer okamžitý úspech. Nebolo sa čomu diviť. Značka Weinbrenner si získala zákazníkov svojou robustnou kvalitou. Topánky tejto značky boli navyše aj pomerne cenovo dostupné. K úspechu prispel aj fakt, že v tom čase na trhu s pracovnou obuvou nebola príliš veľká konkurencia. Skutočnú expanziu zaznamenal firma po roku 1908. V tomto roku začal Weinbrenner otvárať pobočky po celých Spojených štátoch amerických.

V ďalších rokoch môže Weinbrenner vďačiť za svoj úspech aj dôslednému príklonu k inováciám. Za desiatky rokov svojej existencie Weinbrenner shoe compony desiatky patentov, ktoré sa pričinili o zlepšenie bezpečnosti pracovnej obuvi.

Značka vlastnená zamestnancami

Weinbrenner je v mnohých ohľadoch veľmi výnimočná spoločnosť. Kým väčšina firiem presúva výrobu do lacných ázijských krajín, aby ušetrili zopár dolárov, Weinbrenner shoe company zostáva verná mestu, v ktorom pred takmer sto rokmi vznikla.

Ešte väčšou zaujímavosťou je fakt, že spoločnosť Weinbrenner shoe company v súčasnosti vlastnia zamestnanci. Toto je v korporátnom svete pomerne netradičný spôsob vlastnenia firmy.

Oficiálna stránka značky: weinbrennershoes.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Weinbrenner vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

 1. Zuzana Candráková

  Dobrý deň, 12.1.2017 so si kúpila v predajni Baťa topánky Vašej značky č.5968627 za 64,99 €. Už po týždni nosenia sa začal odliepať okraj rámika nad šitím na podošve. Takže topánky vyzerajú ako keby sa rozpadávali.
  Dňa 6.2.2017 som dala topánky na reklamáciu, ktorá mi nebola uznaná z dovodu, že sa jedná len o odliepanie pomocného spoja, ktorý sa v priebehu užívania uvoľňuje a preto možu byť užívané na účel, na ktorý sú určené. Nikto s firmy Baťa nerieši vzhľad topánok po 2 týždňoch nosenia. Dodávam , že som nebola pri kúpe upozornená na to, že sa bude lepenie nad šitím uvoľňovať. S kvalitou topánok v takejto cenovej relácii som absolútne nespokojná. Prosím výrobcu o vyjadrenie.
  Ďakujem Candráková.

 2. Basistova

  Aj ja som si kúpila topánky vychadzkove tejto značky a tiež v predaj mi Baťa. Po dvoch vychadzkach sa mi vnútorná kožená vystelka zvlnila a tak topánky sú nenositelne.Samozrejme reklamácia nebola uznaná, pretože som to mechnicky vraj poškodila. Teraz neviem kam sa mam obrátiť. V predajni mi predavačka povedala, že topánky nie sú na vychádzky do prírody.Sú topánky vibrankoveho typu s kodom 5965607.Myslím si že predajňa Baťa je voči zákazníkom veľmi neseriozna a ja už v živote do nej nevkrocim.
  Prosím výrobcu o vyjadrenie.
  Ďakujem.

 3. zuzka

  Číslo artiklu: 5444633
  Značka: WEINBRENNER
  hnedé prevedenie pre dámy

  Po prvom týždni sa mi prepadla vnútorná podrážka a kopírovala štruktúru podrážky. Prežijem, pohodlné to nebolo, no varovali ma, že je to len vychádzková obuv.
  Považujem ale za veľké sklamanie, že po ani nie 40km v priebehu leta po chodníkoch (žiaden terén) a budovách mi do jesene nenápadne na oboch topánkach praskol stred podrážky. Zatekajú teda po cca 3 mesiacoch bežného nosenia vo frekvencii cca 3x týždenne. To mi príde za cenu zhruba 100 eur ako podraz.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.