Outdoor čižmy

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Na nosenie do prírody, na turistiku alebo na hory sa hodia outdoor čižmy, ktoré sa nosia nielen v zime, ale napríklad aj počas chladnej jari alebo jesene. Viaceré modely sú určené napríklad aj do snehu alebo mokrého počasia, pretože sú z vodeodolného materiálu a majú aj vodeodpudivú povrchovú úpravu.

Modely pre každého

V ponuke športových obchodov alebo predajní outdoor obuvi možno nájsť pánske aj dámske outdoor čižmy pre mužov a pre ženy, ale niektoré značky majú vo svojom sortimente aj detské modely. Najvýhodnejšie je však nakupovať cez internetové eshopy, kde sú pravidelné zľavy, výpredaje aj akcie.

Ktoré značky sa nosia?

Najviac ľudia kupujú overené a kvalitné športové značky obuvi, ako napríklad Adidas, ale aj niektoré špeciálne značky, ktoré sa orientujú na outdoor obuv a vybavenie, ako napríklad Kamik. Neznačkové outdoor čižmy sú síce najlacnejšie, ale veľakrát nemajú potrebnú kvalitu a vlastnosti.

Ako vyberať

Pri tomto type obuvi platí, že pohodlie je oveľa dôležitejšie ako dizajn alebo štýl. Všeobecne sú kvalitnejšie značkové outdoor čižmy, ale aj niektoré neznačkové môžu prekvapiť. Podrážka by mala byť pevná, čižmy by mali byť dostatočne stabilné aj pri nerovnom teréne a odolné voči dažďu aj snehu.

Adidas CH Libria

Adidas CH Libria sú dámske zimné čižmy, ktoré vďaka kožúšku na vnútornej strane a technológiu Primaloft udržia v teple aj keď by obuv premokla. Zvršok kombinuje textíliu a syntetiku. Technológia ...

Kamik Oslo WP

Pánske zimné snehule Kamik Oslo WP sú účelová nepremokavá vysoká obuv do ťažších tetrénov a nízkych teplôt. Sú nepremokavé a nohu udržia v teple až do -75°C. Sú vhodné pre poľovníkov, rybárov, ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.