Topánky Dr Scholl

Dr SchollHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Dr Scholl je značka zdravotnej obuvi, ktorá momentálne patrí do portfólia spoločnosti SSL International. Táto firma je známa okrem tejto značky aj tým, že vyrába kondómy značky Durex.

Niečo z histórie značky

Spoločnosť založil v roku 1906 William Mathias Scholl – podľa ktorého zjavne firma dostala aj názov. William Mathias Scholl bol nemecký emigrant, ktorý sa prisťahoval do Indiany. V ťažkých časoch si privyrábal opravovaním topánok pomocou nástrojov, ktoré získal od jeho starého otca, ktorý sa opravám obuvi v starej vlasti venoval.

Neskôr Scholl pracoval v obchode s topánkami, kde si všimol, že väčšina zákazníkov má veľmi podobné zdravotné problémy spôsobené chodením a nosením nevhodnej obuvi.

Táto skúsenosť ho inšpirovala k štúdiu medicíny, kde sa špeciálne venoval štúdiu chodidla.

Po skončení štúdia sa William Mathias Scholl pustil do podnikania. Scholl mal jedinečný dar – kombináciu tvorivosti a schopnosti jedinečného marketingu a predaja. Počas svojho života Scholl podal viac ako 1000 patentov. Neboli to však iba tieto patenty, ktoré pomohli k úspechu jeho firmy. Scholl exceloval aj pri marketingu. Firmu rozvíjal množstvo rôznych kampaní, ktoré boli v mnohých ohľadoch netradičné.

Firmu neskôr viedol so svojim bratom, ktorý sa venoval Európe. Tu bol otvorený aj prvý špecializovaný obchod značky Dr Scholl. Okrem klasického predaja firma predávala aj formou priameho predaja.

Módna značka

Spočiatku boli výrobky značky Dr Scholl predávané najmä ako zdravotnícke pomôcky, ktoré mali navrátiť chodidlám ich zdravie. Značka sa však dostala aj do módneho záujmu. Prvá takáto vlna záujmu o obuv značky Dr Scholl sa objavila počas módnych 60-tych rokov. V tom čase svetu módy vládli minisukne a k nim sa náhodou skvele hodiny sandále tejto značky.

O značke z iného pohľadu

V zdravotnej obuvi existuje niekoľko značiek, ktoré bez problémov splnia svoj účel. Každý pozná slovenskú firmu Protetika, ktorá sa venuje výrobe zdravotnej obuvi už od roku 1923. Vo svetovom meradle je však najvýznamnejšou firmou Sholl, ktorá sa často volá aj Doktor Scholl.

Slovo „doktor“ v názve značky  nás zavedie do histórie tohto výrobcu. Doktor Scholl bol zakladateľ značky Scholl, výrobcu zdravotnej obuvi. Syn nemeckých emigrantov, William Mathias Scholl, už vo veľmi mladom veku prišiel do styku s obuvou, keď na náradí svojho otca si privyrábal opravou topánok. Pri tejto činnosti si všimol rôznych problémov, ktorými ľudia trpeli v súvislosti s chodidlami. Toto ho išpirovalo, aby študoval medicínu, kde sa venoval najmä fyziológii nohy.

Po ukončení univerzity Sholl zakladá vlastnú firmu na výrobu topánok a registruje prvý zo svojich stoviek patentov. Stalo sa tak v roku 1904. Firma o pár rokov expandovala aj do Európy a neskôr do celého sveta.

Výrobky Schollu, zdravotnú obuv prvej triedy, si môžete zakúpiť aj na Slovensku.  V takmer dvoch desiatkach predajní po celom Slovensku nájdete niekoľko typov zdravotnej obuvi, vrátane legendárnych sandálov od doktora Scholla. Hoci výrobky Schollu nie sú práve najlacnejšie, investícia do zdravotnej obuvi sa určite vyplatí.

Oficiálna stránka značky: drschollsshoes.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Dr Scholl.

Topánky Dr Scholl v našej ponuke

Dr Scholl Toralia

Ak hľadáte teplé zimné semišové kožené čižmy, na vysokom podpätku, sú tu elegantné Dr Scholl Toralia. Majú zapínanie na zips, ich elegantný dizajn dopĺňa štýlová pracka s ozdobným zlatým ...

Scholl Enis

Scholl Enis sú dámske členkové čižmy od značky Dr Scholl. Vďaka platforme je zaistené pohodlné nosenie. Moderný vzhľad obuvi sa hodí k rôznym štýlom odevov. Zaväzovanie je na šnúrky. Príjemné ...

Scholl CHIC

Scholl CHIC sú otvorené zdravotné papuče bez opasku s mäkkou pamäťovú stielkou, ktorá tlmí nárazy pri chôdzi, so širokým podpätkom pre väčšiu stabilitu a v dvoch módnych farbách. Pre ženy, ktoré ...

Scholl Martinique

Zdravotné dámske kožené žabky od značky Dr Scholl so zdobenými prackami. Skvele doplní každý outfit. Využitá špeciálna technológia Bioprint, ktorá zaručuje pohodlie pre nohy a pôsobí ako prevencia ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.