Krokodília koža – materiál topánok

Krokodília koža

Krokodília koža je vzácnym a veľmi kvalitným materiálom a je najčastejším dôvodom lovu krokodílov. Vyrábajú sa z nej doplnky ako kabelky, opasky, peňaženky, rukavice, kabáty, ale aj topánky a obuv. K najluxusnejším výstrelkom patrí interiérové využitie drahých automobilov. Bohužiaľ okrem legálnych lovcov krokodílov pribúda značná skupina pytliakov.

Keďže sú topánky z krokodílej kože veľmi drahým artiklom najčastejšie sa v obuvnom priemysle používajú dizajnové napodobeniny, ktoré v obchodoch stoja bežné ceny.

Krokodílie kože z farmy Sriracha zhotovené zo sladkovodných siamských krokodílov sú jedny z najkrajších. Siamská krokodília koža je považovaná za "klasickú kožu" - podobne ako koža krokodílov zo slaných vôd. Tieto dva druhy sú v skutočnosti v rovnakej čeľade krokodílov, všeobecne majú šupiny na koži brucha v protiklade s šupinami iných druhov, ktorým sa šupiny obmieňajú.

Starostlivosť

Čo sa týka starostlivosti, tieto materiály sa ošetrujú ako všetky ostatné. Ak sa jedná o imitáciu, treba prispôsobiť starostlivosť originálnemu materiálu. Ak sa jedná o pravú krokodíliu kožu, je nutné dodržať postupy, ktoré stanovil predajca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.