Dámske gumáky

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Gumáky sú nepremokavé vysoké čižmy, ktoré sa ale už dávno nenosia len z praktických dôvodov. Naopak, mnohé dámske gumáky sú najmä pre mladšiu generáciu najmä vecou imidžu a tak nečudo, že modely sú stále viac farebné, originálne a viacero svetových značiek sa predbieha v ich výrobe.

Na zimu aj na celý rok

Výborne sa hodia gumáky najmä na zimu, ale svoje uplatnenie nájdu aj na jar a počas jesene, zvlášť vtedy, ak je vonku sychravo a prší. Nepremokavá vrstva látky, či už semišová, kožená alebo z iného materiálu, udržuje nohu v pohodlí a suchu a vďaka tomu je možné nosiť gumáky napríklad aj celý deň.

Lacné vs. značkové

Medzi známe značky patria napríklad Baťa, Crosc, Goldigga či Hutner, ale na druhú stranu, lacné gumáky možno kúpiť aj cez výpredaj a rozhodne nemusí ísť o topánky z no-name eshopu, veď napríklad taký Deichmann ale aj ďalšie známe siete obchodov s topánkami majú veľmi veľký výber pre dámy.

Ako vyberať?

V prvom rade dbajte na účel, čiže kde budete gumáky najčastejšie nosiť. Tomu by mal zodpovedať aj materiál a už dávno neplatí, že jedine koža je zárukou elegancie. K účelu treba prispôsobiť aj tvar, takže napríklad nevoľte špicaté gumáky vtedy, ak máte pôsobiť menej formálne.

Crocs Berryessa

Crocs Berryessa je dámska pohodlná obuv. Vrchný materiál je kvalitný semiš a z vnútra ortopedicky tvarovaný CrosliteTM. Podrážka je z gumy, odolná voči sklzu. Tento model je špeciálne upravený aj do ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.