Topánky Diesel

DieselHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Diesel je taliansky výrobca luxusnej módy, vrátane obuvi. Značka vznikla v roku 1978. Firmu založil Renzo Rosso, ktorý stále stojí na čele spoločnosti.

Rosso sa vyjadril, že jeho firma je úspešná vďaka tomu, že marketing sa naučil od Američanov, tvorivosť čerpá od Talianov a systém vybudoval pozorovaním Nemcov.

Diesel sa zameriava najmä na mladých ľudí, čomu podriaďuje najmä marketingové aktivity.  V rámci marketingu je veľmi úspešný. Počas svojej histórie spustil niekoľko prevratných kampaní.

Diesel bol napríklad autorom prvej veľkej reklamnej kampane, ktorá zobrazovala dvoch bozkávajúcich sa homosexuálov.

Štýlová značka

Diesel džínsy, Diesel obuv, Diesel tričká, košele... Renzovi Rossovi to však nestačilo. Majiteľ a manažér firmy sa rozhodol, že značka si zaslúži, aby prekračovala bežné hranice. V spolupráci s ďalšími výrobcami tak začal pracovať na iných lifestylových výrobkoch. V spolupráci s Fiatom vytvoril „Fiat 500 by Diesel“. V spolupráci s ABV Diesel pripravil luxusné motocyklistické helmy. Firme Monster zase pomohol vytvoriť štýlové slúchadlá na počúvanie hudby. Firma spolupracovala aj s výrobcom motocyklov Ducati.

Čo značka ponúka?

Za všetkými umeleckými kreáciami Dieselu je od jeho vzniku jedna jediná osoba. Wilbert Das vytvoril všetko dobré, čo značka svetu predstavila od roku 1978.  V súčasnosti ponúka svoje výrobky v týchto produktových líniách:

  • Diesel
  • Diesel Black Gold
  • Diesel Kid

Po celom svete

Diesel je inovatívna firma. V roku 1995 ako prvý výrobca módy spustil vlastnú webovú stránku Diesel.com.

V súčasnosti má Diesel po celom svete viac ako 2200 zamestnancov. Výrobky značky Diesel si môžete kúpiť vo viac ako 5000 tisíc obchodov. Z tohto 400 z nich patrí spoločnosti a nesie značku Diesel.

Iný pohľad

Nie je obuv ako obuv. Na jednom konci kvalitatívneho spektra stoja čínske výrobky, ktoré sa začínajú rozpadať už pred samotnou kúpou, a na druhom konci nájdeme kvalitnú taliansku obuv. Za štýlovou obuvou nemusíme lietať do Milána a kupovať tam drahé topánky od Prady. V Taliansku sa vyrába aj kvalitná obuv, ktorá je prístupná aj normálnym ľuďom.

Medzi najznámejšie talianske spoločnosti patrí Diesel. Táto spoločnosť sa zaoberá najmä výrobou a predajom riflí pre mladšiu generáciu. Okrem riflí však Diesel ponúka aj topánky a rôzne módne doplnky.

Značka bola založená v roku 1978 Renzom Rossom v talianskej Molvene. Renzo Rosso stále vlastní spoločnosť, avšak celá firma sa presunula do Bregan, odkiaľ riadi svoje celosvetové pôsobenie.

Obrat spoločnosti Diesel je viac ako miliardu eur ročne. Najväčší obchod sa nachádza v Miláne. V posledných rokoch je známy rôznymi sponzorskými akciami, ako je napríklad podpora rôznych hudobných festivalov. Dlhodobo podporuje aj boj proti AIDS.

Obuv značky je možné kúpiť v niektorých lepších slovenských predajniach s obuvou alebo je možné využiť služby internetových obchodov. Najlepšou možnosťou však určite je spraviť si výlet do Milána, do Mesta módy, kde ako už bolo uvedené sa nachádza najväčší Diesel obchod na svete.

Oficiálna stránka značky: diesel.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Diesel vo Vašom okolí.

Topánky Diesel v našej ponuke

Diesel A-Head

Diesel A-Head sú vkusné trendové pánske tenisky značky Diesel. Vďaka špecificky tvorenej podrážke poskytuje obuv Diesel maximálny možný komfort pre nohy. Penová podrážka poskytuje dokonalé odpruženie ...

Diesel Funky

Čierne kožené členkové čižmy Diesel Funky sú zárukou elegancie každej majiteľky. Majú vysoký 11,5cm podpätok, sú vyrobené z kvalitnej koži. Gumená podrážka zabezpečuje dobrú stabilitu pri nosení. ...

Diesel Calamity

Tieto dámske členkové čižmy značky Diesel Calamity sú vyrobené z vysoko kvalitnej leštenej kože. Sú hnedej koženej farby, výborne sa hodia do chladnejšieho jesenného, či zimného počasia. Majú 7cm ...

Diesel plážové žabky

Dámske plážové šľapky Diesel sú vzdušné letné žabky s úzkymi štýlovými pásiky a profilovanou podošvou. Sú vhodné na pláž aj k bazénu. Dostupné sú vo farbách tyrkysová / ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.