Topánky Umbro

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Umbro je britský dodávateľ športového oblečenia a futbalového zariadenia so sídlom v Manchestri. Spoločnosť je od roku 2012 dcérskou spoločnosťou americkej firmy Iconix Brand Group. Umbro navrhuje, zásobuje a predáva futbalové oblečenie, obuv a vybavenie. Umbro produkty sú predávané vo viac ako 90tich krajinách po celom svete.

História značky Umbro

Spoločnosť bola založená Haroldom Humphreysom a jeho bratom Wallaceom v malej dielni v meste Wilmslow, Cheshire. Hlavnou inšpiráciou bol rastúci záujem o futbale na celoštátnej úrovni. Názov "Umbro" je skratkou od Humphreys Brothers Clothing. Značka umbro debutala v roku 1934 vo finále FA Cupu, keď oba tímy Manchester City a Portsmouth nosili súpravy navrhnuté a vyrobené spoločnosťou Umbro. Ďaľšie tímy podporované značkou Umbro v rokoch 1930 a 1940 boli Sheffield United, Preston North End, Manchester United a Blackpool. Umbro je oficiálne športové oblečenie anglického FA Cupu a oficiálny sponzor FA a je výhradným dodávateľom futbalových lôpt.
V roku 1952, britský tím na olympijských hrách mal na sebe Umbro súpravy šité na mieru potrebám jednotlivých športov, a Umbro dodával súpravy tímom britských olympijských hier po nasledujúcich 20 rokov.
V roku 1957 vstúpil Umbro aj na tenisový trh, a začal vyrábať športové oblečenie v spolupráci s hráčom Tedom Tinlingom. Táto spolupráca bola predĺžená na tri desaťročia. Ďalší športovec, ktorý spolupracoval s Umbro bol manažér Manchester United Matt Busby. V roku 1959 začala spoločnosť predávať aj súpravy pre juniorov: košele, šortky a ponožky, ktoré umožnili mladým hráčom nosiť rovnakú výbavu ako ich futbalového idoly.
V 1974 Umbro zomrel zakladateľ Harold Humphreys a chod spoločnosti prevzali jeho synovia John a Stuart. Anglický národný tím mal na sebe Umbro tričká do roku 1974, kým futbalový zväz nepredal výrobné práva Admiral Sportswear.
Po viac ako desiatich rokoch Anglický národný tím podpísal zmluvu s Umbro znovu. V roku 1986 Umbro začala vyrábať svoje vlastné kopačky.

Obuv

Umbro sa primárne zameriava na výrobu futbalových dresov  kopačiek. Okrem toho však zužitkoval aj cenné skúsenosti pri výrobe kvalitného športového a lifestyleového oblečnia a obuvy.

Oficiálna stránka značky: umbro.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Umbro vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.