Topánky S.Oliver

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

s.Oliver je nemecká módna značka, ktorá má sídlo v meste Rottendorf v Bavorsku. S. Oliver je firma verná nemeckej tradícii. Hoci má za sebou už niekoľko desaťročí existencie, stále zostáva rodinnou firmou. Kým v USA by ste hľadali rodinnú firmu takéhoto veku len veľmi ťažko, v Nemecku je to pomerne bežný zjav.

s. Oliver predáva pomerne širokú paletu výrobkov. S touto značkou  si môžete kúpiť napríklad:

  • topánky
  • oblečenie
  • šperky
  • módne doplnky
  • voňavky
  • či slnečné okuliare

Z histórie značky s. Oliver

Firma začínala pomerne skromne. Na začiatku stál  Bernd Freier, ktorý si v meste Wurtzburg otvoril malý butik. Berndova prvá predajna mala výmeru iba 25 metrov štvorcových. Predajňa sa nazývala Sir Oliver. Bernd Freier sa pri vymýšľaní názvu svojej predajne nechal inšpirovať slávnym románom Charlesa Dickensa Oliver Twist. „Sir“ mala vytvárať dojem jemnej londýnskej spoločnosti, kde sa vyrábali najlepšie módne veci na svete.

V 70-tych rokoch minulého storočia bol dopyt po móde nezvyčajne veľký. Toto bolo obdobie, kedy predajcovia mali problém zásobovať svoje predajne dostatočným množstvo tovaru. Bernd Freier, ktorý šéfuje značke s. Oliver až doteraz, sa tento problém rozhodol riešiť radikálne. Bernd sa vybral na vlastnú päsť do Indie, kde sa dohodol na dodávkach priamo s výrobcami oblečenia. Tento krok sa ukázal ako veľmi užitočný. Priame dodávaky z Indie umožnili Berndovi mať vlastnú kolekciu odevov za skutočne výhodné ceny.

V roku 1978 Sir Oliver musel zmeniť značku. Po prehratom súdnom boji mu bolo zakázané použiť „Sir“. Došlo tak k zmene na s. Oliver.

V roku 1998 bol otvorený prvý obchod s. Oliver mimo domáceho Nemecka. Stalo sa tak v Rakúsku. Netrvalo však dlho a s. Oliver otvoril aj ďalšie predajne – vo Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku, Luxembursku, Českej republike či Poľsku.

s. Oliver je rodinná firma a to okrem iného znamená aj to, že firma si môže dovoliť veci, ktoré nemusia priamo súvisieť so ziskom. Na riaditeľa spoločnosti netlačia žiadny netrpezliví akcionári.

s. Oliver je firma podporujúca firemnú zodpovednosť. s. Oliver je známy tým, že pomáha pri rôznych dobročinných zbierkach či pri prírodných katastrofách. s. Oliver dlhodobo podporuje aj paralympijské hry.

Bez sponzorstva sa nezaobíde ani taká značka ako s. Oliver.  Hádam najslávnejším sponzorovaným športovcom s. Oliver bol počas 90-tych rokov minulého storočia Ivan Lendl. V minulosti firma sponzorovala aj futbalový klub Borussia Dortmund.

s. Oliver v súčasnosti

Spoločnosť za značkou s. Oliver v súčasnosti vlastí 173 vlastných obchodov. Ďalšie štyri stovky firma prevádzkuje v spolupráci s ďalšími predajcami. V súčasnosti s. Oliver priamo pôsobí vo viac ako 30 krajinách sveta.

Oficiálna stránka značky: soliver.eu
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky S.Oliver vo Vašom okolí.

Topánky S.Oliver v našej ponuke

s.Oliver 25309_001_ss14

s.Oliver 25309_001_ss14 sú elegantné dámske členkové čižmy od značky s.Oliver. Moderný dizajn a tiež kvalita obuvi dodávajú luxusnému jesennému kúsku nielen aktraktivitu ale aj maximálny komfort. Obuv ...

s.Oliver 24403

Lodičky S.Oliver sú štýlovou dámskou obuvou vhodnou na jar, leto aj jeseň. Poskytujú komfort počas celého dňa kombináciou vyhovujúcej výšky opätku a tiež pohodlnou stielkou. Popruh cez priehlavok ...

s.Oliver 22410_007_ss14

Nádherné dámské lodičky od obľúbenej značky s.Oliver. Jedinečné lodičky na podpätku sú ideálnou voľbou k spoločenským šatám či sukni. Model je z aktuálnej kolekcie jar/leto 2014. Vzhľad je ...

S.Oliver 25502-21001

S.Oliver 25502-21001 sú dámske celokožené čižmy, určené pre zimnú sezónu. Hladká čierna koža im dodáva eleganciu. Z vnútornej strany je zips a v hornej časti topánky je pružná súčasť, kvôli ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.