Topánky Quiksilver

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Quicksilver je austrálska značka športového oblečenia a vybavenia, ktorá má momentálne sídlo v Kalifornii, presnejšie v meste Huntington Beach.  Quicksilver sa špecializuje na oblečenie a vybavenie na surfing a zimné športy.

Z histórie značky Quicksilver

Spoločnosť Quicksilver bola založená v roku 1969 v austrálskom meste Torquay. Za jej vznikom stáli: Alan Green a John Law. Quicksilver vlastní a niekoľko ďalších známych značiek:

  • DC
  • Hawk
  • Raisins
  • Radio Fiji
  • Leilani
  • Roxy
  • QuiksilverEdition

DC a Hawk sú značky určené predovšetkým na skateboarding a podobné športy. Radio Fiji či Leilani sú zase zamerané na tradičné a menej tradičné vodné športy.

QuicksilverEdition je značka pod patronátom Quicksilver, ktorá sa zameriava na bežnú módu vyššieho štandardu.

Veľmi populárna je aj značka Roxy. Výrobky značky Roxy mali byť pôvodne uvedené pod značkou Quicksilver. Vedenie spoločnosti sa však bálo, že by to mohlo narušiť vnímanie tejto značky. Roxy sa zameriava na oblečenie a obuv pre mladé aktívne ženy. Roxy je značka určená na surfing, outdoor či zimné športy. V podstate ide o ženskú verziu značky Quicksilver.

Quicksilver sa od roku 2005 venuje aj charite. V tomto roku spoločnosť založila The Quiksilver Foundation, nadácia, ktorá podporuje  vzdelávacie, sociálne a environmentálne projekty po celom svete. Quicksilver dnes okrem výroby obuvi a oblečenia pôsobí aj ako cestovná kancelária. Do určitej miery. Quicksilver ponúka zájazdy do exotických destinácií ako Kostarika, El Salvádor či Samoa.

Quicksilver vo svete

Quicksilver je skutočne globálna značka, ktorá pôsobí vo viac ako stovke krajín svete. Svoje výrobky predáva aj cez vlastnú sieť predaní. Tých má po celom svete takmer 900.

Firma v súčasnosti sponzoruje takmer 500 profesionálnych a amatérskych športovcov. Ide predovšetkým o lyžiarov, surferov a skaterov.

Oficiálna stránka značky: quiksilver-europe.sk
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Quiksilver vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.