Topánky Prabos

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Prabos je česká firma, ktorá je výborným dôkazom toho, že aj v našich podmienkach  sa dá produkovať naozaj kvalitná obuv. Prabos sa venuje pracovnej, bezpečnostnej a turistickej obuvi.

Spoločnosť Prabos Plus a. s. sídli v Slavičíne, presnejšie na ulici Komenského 9.

Z histórie spoločnosti Prabos Plus a. s.

Spoločnosť Prabos je síce relatívne mladá spoločnosť, pravdou je však aj to, že firma nevznikala vo vzduchoprázdne. Slavičín má pomerne dlhú históriu spracovania kože. Už v roku 1860  Jan Pivečka zakladal v Slavičíne firmu Japis, ktorá sa venovala spracovaniu kože. Po prvej svetovej vojne sa táto firma rozhodla pustiť aj do výroby koženej obuvi. Dobrý rozbeh firmy však bol pozastavený krátko po druhej svetovej vojne. V roku 1948 bola firma Japis znárodnená a začlenená do národného podniku Baťa. Netrvalo dlho a firma sa opäť menila. V roku 1952 bol Japis začlenený pod národný podnik Svit Gotwaldov.

K lepším okamihom začalo svitať až po páde železnej opony. V roku 1991 získala spoločnosť opätovne samostatnosť pod bývalým štátnym podnikom. Vznikla samostatná divízia a neskôr akciová spoločnosť. V roku 1993 získala firma právnu subjektivitu a pod názvom Prabos a. s. Slavičín.  Spoločnosť sa postupne pretransformovala do dnešnej podoby – Prabos Plus a. s.

Ponuka spoločnosti Prabos a. s.

Prabos Pus a. s. ponúka obuv v troch základných produktových líniách. Zákazníci si tak môžu vybrať z týchto možností:

  • Safety – bezpečnostná obuv
  • Profi – pracovná obuv
  • Uniform – obuv pre bezpečnostné zložky

Každá z týchto produktových línii obsahuje ďalšie podlínie. Rada Safety napríklad obsahuje špecializovanú bezpečnostnú obuv pre ženy – lady line. V časti Profi obuv nájdete turistickú či loveckú obuv. Turistická obuv patrí k najpredávanejším typom obuvi spoločnosti Prabos a. s.

Oficiálna stránka značky: prabos.cz

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Prabos vo Vašom okolí.

Topánky Prabos v našej ponuke

Prabos Stealth 1 GTX

Prabos Stealth 1 GTX sú vojenské nepremokavé a zároveň priedušné kvalitné topánky značky Prabos s Gore-TeXové membránou Rock light. Sú vhodné pre bežné nosenie aj pre špeciálne vojenské či security ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.