Topánky Novesta

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Slovensko síce nepatrí medzi obuvnícke veľmoci, nejaké tie topánky sa u nás predsa len vyrábajú. Značka Novesta je jeden z tých úspešnejších projektov. Tenisky značky Novesta sa na Slovensku vyrábajú už prakticky 40 rokov. V roku 2010 došlo k veľkolepej obnove výroby týchto tenisiek.

Slovensko v minulosti patrilo medzi významných výrobcov obuv. Skôr by sme však mali hovoriť o Československu. Za obuvníckou slávou bývalého Československa stál slávny veľkopodnikateľ Tomáš Baťa. Firmu síce založil v Čechách, výrazne však ovplyvnil aj Slovensko. V konečnom dôsledku aj značku Novesta.

Značka Baťa mala na Slovensku dve významné fabriky – v Partizánskom a vo Svite. Obe mestá boli vybudované touto spoločnosťou. Baťa jednoducho postavil fabriku na zelenej lúke a svojim zamestnancom postavil kompletné mesto. Partizánske nebolo vždy Partizánske. Podľa zakladateľa sa pôvodne toto mesto volalo Baťovany. Až po druhej svetovej vojne sa mesto premenovalo na Partizánske.

Za značkou Novesta v súčasnosti stojí akciová spoločnosť Vulkan, ktorá sídli v meste Partizánske.  Spoločnosť Vulkan a. s. kúpila značku Novesta v roku 2010 a v tom isto roku ju znovu uviedla na trhu. dovtedy Vulkan vyrábal predovšetkým gumenú pracovnú obuv. Kúpa tradičnej značky Novesta umožnila zaujímavé možnosti rastu.

Tenisky značky Novesta sa v Partizánskom začali vyrába začiatkom 70-tych rokov. Tenisky boli obľúbené a ľudia boli s nimi spokojní. Revolúcia a zmena ekonomického režimu v roku 1989 však výrazne zatriasli výrobou obuvi v Partizánskom a na celom Slovensku. Výroba tenisiek Novesta tak bola ukončená.

Spoločnosť Vulkan do istej miery vsádza na spomienky. Novesta je legendárna značka a ako mnohé socialistické značky aj Novesta má šancu na „comeback“.

Legendárna teniska Novesta star

Áno, aj Slovensko má dizajnové legendy. Jednou z nich je teniska Novesta star, ktorá sa vyrába už 40 rokov. Samozrejme s pomerne dlhým prerušením. To však nič nemení na tom, že Novesta star je najúspešnejší typ tenisky, aký sa kedy na Slovensku vyrábal.

Tenisky Novesta star sa ľudovo nazývajú aj plátenky. Novesta star sú však viac ako plátenky. Vďaka kvalitnému textilu obuv Novesta prirodzene dýcha. Chodidlo je tak v maximálnom pohodlí.

O bezproblémový kontakt zo zemou sa stará kaučuková podrážka. Na rozdiel od PVC má kaučuk omnoho lepšie vlastnosti – dlhšie vydrží, v zime nepraská.

Tenisky Novesta star  sú ponúkané vo viacerých farebných prevedeniach. Vybrať si môžete čierne, biele, červené, žlté, vínové či zelené.

Topánky značky Novesta si v súčasnosti môžete pohodlne kúpiť nielen na internete, ale v stovkách kamenných predajní po celom Slovensku.

Oficiálna stránka značky: novesta.sk
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Novesta vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.