Topánky New Balance

New BalanceHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

New Balance Athletic Shoe, Inc. je americká spoločnosť, ktorá stojí za populárnou značkou New Balance. Firma sídli v Bostone  v štáte Massachusetts. V súčasnosti New Balance patrí k najväčším výrobcom športovej obuvi na svete.

Z histórie značky New Balance

William J. Riley bol britský imigrant, ktorý v roku 1906 založil v Bostone spoločnosť zameranú na výrobu obuvníckych doplnkov zameraných na podporu klenby chodidla. W. Riley dostal nápad pozorovaním kohútov a sliepok na jednej farme. Inšpiráciou pre neho boli nohy kohútov, ktoré na rozdiel od ľudského chodidla boli mimoriadne stabilné. Preto vznikla aj značka New Balance, čo v preklade znamená „nová rovnováha“. Kuracia noha značku následne aj sprevádzala. William J. Riley predvádzal klientom výhody svojej obuvi na makete kohútej nohy. Viditeľne to zabralo.

Firma vyrábala obuvnícke doplnky až do 60-tych rokov minulého storočia.  Až v tomto období sa firma pustila do výroby vlastných športových topánok. New Balance predstavili športové topánky, ktoré ako prvé využívali vlnitú podrážku. Nové topánky New Balance zaznamenali aj ďalšie svetové prvenstvo. Išlo o prvé topánky, ktoré boli ponúkané v rôznych šírkach.

Napriek všetkým týmto inováciám značka New Balance zostala malou firmou, ktorá sa propagovala iba na rôznych športových podujatiach. K zmene došlo až v roku 1972, presnejšie počas Bostonského maratónu. Jim Davis si všimol kvality značky New Balance a rozhodol sa firmu kúpiť priamo po skončení maratónu. Jim Davis investoval do marketingu značky a postupne z nej spravil jednu z najpopulárnejších športových značiek sveta.

Výroba v USA a Veľkej Británii

Väčšina výrobcov športovej obuvi už dávno presunula výrobu do lacných krajín. New Balance však k tomuto trendu zaujal presne opačný postoj. New Balance stále vyrába svoju obuv vo Spojených štátoch amerických a vo Veľkej Británii. Obuv značky New Balance je tak zákonite drahšia.

Oficiálna stránka značky: newbalance.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky New Balance vo Vašom okolí.

Topánky New Balance v našej ponuke

New Balance CT891LBR

Pánske skate topánky určené na šport a voľný čas od značky New Balance. Topánky sú hnedej farby, majú pevné šitie, zapínanie je na klasické šnúrovanie a podrážka je bielej farby navrhnutá na ...

New Balance ML574NEN

Čierne pánske športové tenisky New Balance vyrobené z textilného materiálu a s gumovou čiernou podrážkou. Na bokoch a po obvode sú žiarivo žlté prúžky a veľké logo značky, pričom tenisky majú ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.