Topánky Mustang

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Mustang je nemecká módna značka, ktorá sa do histórie zapísala tým, že ako prvá začala vyrábať džínsy mimo krajiny jej vzniku. Po Spojených štátoch amerických sa Nemecko stalo iba druhou krajinou, ktorá sa zapojila do džínsového ošiaľu.

Za značkou Mustang stojí pomerne zaujímavý príbeh. Firme sa podarilo zvýšiť produkciu džínsov z 300 párov týždenne na 30 tisíc párov denne. Poďme sa pozrieť bližšie na to, ako sa toto podarilo tejto stále neveľkej nemeckej rodinnej firme.

Z histórie značky Mustang

Na začiatku Mustangu stála rodina Hermanovcov. V roku 1932, desaťročia pred skutočným vznikom značky Mustang, sa rodinný biznis rodiny Hermanovcov s drevom dostal do vážnych problémov. L. Hermann však ani na chvíľu nezaváhala. Ešte v tom istom roku sa spolu s dvoma šičkami pustila do výroby oblečenia. Neskôr sa jej podarilo spojiť sily s rodinou Sefránkovcov, čo vytvorilo veľmi dobrý základ pre budúce úspechy.

Po druhej svetovej vojne Hermanovci a Sefrankovci čelili tradičnému vojnovému problému. Na trhu bol veľký nedostatok látok a tkanín. Firma tak šila nohavice a ďalšie oblečenie prakticky zo všetkého možného. Toto im otvorilo dvere minimálne k improvizácii.

V roku 1948 Albert Sefranek dohodol zmluvu o dodávaní netypických nohavíc vyrobených z neznámej americkej tkaniny. Albert nenechal nič na náhodu. Aby si bol istý svojim budúcim výrobkom, pokúsil sa získať americké džínsy priamo od amerických vojakov. Nakoniec sa mu to podarilo tým, že vymenil tri fľaše domácej pálenky za jeden pár amerických džínsov. Tento odvážny krok sa nakoniec stal kľúčovým. Spoločnej firme Sefranekovcov a Hermanovcov sa podarilo vyrobiť prvé neamerické džínsy na svete. Toto jedinečné prvenstvo im už nikto nemôže zobrať.

V roku 1953 firma predstavila prvé dámske džínsy. Konzervatívna nemecká a európska spoločnosť to však neprijala dobre. Podľa vtedajších ľudí bola žena v džínsoch symbolom nemravnosti.  Albert Sefranek tento problém vyriešil šalamúnsky. Firma neskôr predstavila dámske džínsy ako odev ideálny na kempovanie.

Albert Sefranek bol vo všeobecnosti nadšený nielen americkým oblečením, ale aj americkým spôsobom života. To bol aj dôvod, prečo sa rozhodol celú svoju firmu štylizovať do tejto podoby. V roku 1958 predstavil značku Mustang, ktorá sa snažila vyvolávať dojem amerického bezstarostného života. Symbolom značky boli James Dean a Marlon Brando.

V 70-tych rokoch minulého storočia Mustang zažil prudký rast predaja. To umožnilo firme rozšíriť svoj záber. Mustang začal ponúkať tričká, obuv a ďalšie módne doplnky.

90-roky boli obdobím ďalšieho rozširovania značky. Mustang sa snažil prezentovať ako luxusná značka, čo ho dohnalo do spolupráce s ďalšími výrobcami či médiami.

Dnes značka Mustang okrem džínsov ponúka:

  • Topánky
  • Kožené  výrobky
  • Tašky
  • Opasky
  • Hodinky
  • Šperky
  • Ponožky
  • Kozmetiku a tak ďalej
Oficiálna stránka značky: company.mustang-jeans.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Mustang vo Vašom okolí.

Topánky Mustang v našej ponuke

Mustang 33C -109

Mustang 33C-109 je model dámskych čižiem siahajúcich do pol lýtok. Čižmy Mustang sú kvalitná, prešívaná obuv, ktorej vlastnosti sú pohodlnosť a špecifický dizajn. Výška opätku poskytuje komfort počas ...

Mustang 32C026

Krásne dámske tenisky značky Mustang sú pohodlnou obuvou vhodnou na jar a jeseň. Odpružená podrážka a penová vrstva vo vnútri tenisiek poskytuje nohe maximálny komfort a tlmenie nárazu pri dopade. Tenisky ...

Mustang 1083-608

Ak hľadáte lacné, cenovo výhodné dámske zimné čižmy, Mustang 1083-608 budú jednou z možností. Dizajn je ladený do športova, vrchná časť čižiem je tvorená syntetickým materiálom imitujúcim kožu, ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.