Topánky Lotto Sport Italia

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lotto Sport Italia je taliansky výrobca športovej obuvi, oblečenia a športových doplnkov. V súčasnosti Lotto Sport Italia patrí k najväčším a najznámejším značkám venujúcim sa športu. Lotto vo svojej histórii sponzorovalo množstvo významných a úspešných športovcov. Lotto Sport Italia pôsobí globálne - výrobky tejto značky si môžete kúpiť až v 60 krajinách sveta.

Firma má sídlo v meste Treviso.

Z história spoločnosti Lotto Sport Italia

Za zrodom spoločnosti Lotto sport Italia v meste  Montebelluna na severe Talianska stála v roku 1973 rodina Caberlottovcov. Táto rodina síce bola nováčikov vo výrobe obuvi, zďaleka však nešlo o ľudí, ktorí by nerozumeli športu. Caberlottovci boli v čase založenia spoločnosti majiteľmi futbalového klubu v meste Montebelluna.

Montebellunu je možné považovať za Mekku výroby športovej obuvi. V meste totiž sídlilo a sídli množstvo ďalších výrobcov športovej a inej obuvi.

Lotto začínalo svoju púť s tenisovou obuvou. Firma sa spočiatku zameriavala výlučne na taliansky trh, kde bolo ďaleko ľahšie sa presadiť. Lottu sa to nakoniec podarilo, čo firme otvorilo dvere na medzinárodný trh. Lotto sa už o pár rokov po vzniku stalo známou tenisovou značkou. Firma sponzorovala množstvo známych a úspešných tenistov. Spomenúť môžeme napríklad tieto mená:

  • Martina Navrátilová
  • Boris Becker
  • Thomas Muster

Po úspechu na poli tenisu sa Lotto rozhodlo pustiť aj do ďalších športov. Netrvalo dlho a firma pred sa pustila do boja aj na poli obuvi pre futbal, basketbal či volejbal. Lotto takisto pridalo do svojho portfólia aj športové oblečenie.

Rovnako ako väčšina ďalších výrobcov športovej obuvi sa snažilo propagovať cez sponzorovanie tímov a jednotlivcov. Vďaka tejto stratégii sa firma uchytila aj vo futbale.

Medzi prvými menami na sponzorskom zozname bol napríklad Ruud Gulit. Z tímov môžeme spomenúť AC Miláno.

Oficiálna stránka značky: lottosport.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Lotto Sport Italia vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.