Topánky Lacoste

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lacoste je jedna z najznámejších francúzskych značiek, ktorú dnes nájdete prakticky v každej krajine sveta. Lacoste predáva luxusnejšie veci, hoci stále cenovo dostupné pre bežného človeka. Značku Lacoste dnes môžete nájsť na:

 • Oblečení
 • Obuvi
 • Parfumoch
 • Kožených výrobkoch
 • Hodinkách
 • Okuliaroch
 • Tričkách

Nie je tomu tak dávno, čo Lacoste opäť rozšírilo rozsah značky. Firma predstavila uteráky a posteľnú bielizeň značky Lacoste.

Značka Lacoste je vo svete známa hlavne svojím jedinečným logom, ktoré zobrazuje zeleného krokodíla.

Trochu z histórie značky Lacoste

Zakladateľom značky bol René Lacoste. Firma vznikla v roku 1933. René sa do podnikania pustil v spolupráci s André Gillierom, ktorý bol v tom čase majiteľom a prezidentom jedného z najväčších výrobcov odevov vo Francúzsku.

Spoločnosť La Chemise Lacoste spočiatku vyrábala iba tričká na tenis. Dizajn bol jednoduchý – čisto biele tričko s malým logom zeleného krokodíla. Lacoste dnes tvrdí, že to boli oni, kto ako prvý použil Logo spoločnosti na viditelnom mieste oblečenia. Toto tvrdenie sa však dá spochybniť, keďže niekoľko spoločností dokázateľne Lacoste v tomto smere predbehlo o niekoľko rokov.

Tenisové tričká zaznamenali pozoruhodný úspech. Bol to skvelý impulz k tomu, aby firma rozšírila svoje pole pôsobnosti. Lacoste tak neskôr na trh uviedol aj tričká na golf a plavbu. Aj tenisové tričká nezastali v pôvodnej podobe – Lacoste im umožnil získať farbu. Pôvodne sa vyrábali iba  v „tenisovej“ bielej.

Po druhej svetovej vojne Lacoste expandoval do Spojených štátov amerických, kde bola značka prezentovaná ako luxus pochádzajúci z Európy.

V roku 1963 zomrel zakladateľ spoločnosti René Lacoste. Vo funkcii vedenia spoločnosti ho nahradil jeho syn Bernard. Počas manažmentu Barnarda značka Lacoste zaznamenala pozoruhodný rast. V čase, keď firmu preberal, Lacoste predával ročne približne 300 tisíc výrobkov. O pár dekád toto číslo dosiahlo desiatky miliónov.

Lacoste výrazne rozšíril pole pôsobnosti značky. Firma predstavila svetu:

 • Kraťasy
 • Parfumy
 • Slnečné okuliare
 • Dioptrické okuliare
 • Tenisovú obuv
 • Bežnú obuv a tak ďalej

Značka Lacoste v súčasnosti

Za súčasný úspech značka Lacoste nemôže ďakovať iba svojej úspešnej minulosti. Z histórie poznáme desiatky príkladov, kedy úspešné firmy zaoberajúce sa predajom oblečenia a obuvi zaspali na vavrínoch a konkurencia ich neskôr priviedla do krachu.

Značke Lacoste sa však podarilo obnoviť svoju značku a ponúknuť spotrebiteľom atraktívne a moderné veci. Za súčasnú podobu značky Lacoste je zodpovedný francúzsky dizajnér Christophe Lemaire.

Lacoste a sponzoring

Spoločnosti Lacoste sa podarilo upútať na seba pozornosť aj sponzorovaním vybraných úspešných športovcov. Firma sa zameriava najmä na „nóbl“ športy ako tenis či golf.

Značka Lacoste vo svete

Lacoste je globálna značka. Nájdete ju prakticky v každej krajine. Firma po celom svete prevádzkuje vlastnú sieť značkových predajní. Veľká časť produkcie firmy sa predáva aj ďalšími distribučnými kanálmi. V roku 2006 Lacoste spustil vlastnú webovú stránku, kde nájdete kompletnú ponuku značky.

Oficiálna stránka značky: lacoste.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Lacoste vo Vašom okolí.

Topánky Lacoste v našej ponuke

Lacoste Marice

Lacoste Marice sú moderné pánske tenisky. Trendy design zaujme aj najnáročnejších užívateľov. Výhodou je jednoduché obúvanie. Efektná je kombinácia farby tmavo modrého zvršku a bielej podrážky. ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.