Topánky Head

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

HEAD je športové vybavenie a oblečenie, známe predovšetkým pre zjazdové lyže a tenisové rakety. Súčasťou firmy je aj niekoľkých predtým samostatných spoločností, vrátane Head Ski Company, ktorá bola založená v Delaware v roku 1950, Tyrolia, rakúsky výrobca lyžiarskeho vybavenia a Mareš, taliansky výrobca potápačského vybavenia. Head Ski Company vyrobila jedny z prvých úspešných kovovo-drevenných zjazdových lyží "the Head Standard", a jedny z prvých nadrozmerných kovových tenisových rakiet. Spoločnosť v roku 2013 sídli v v Kennelbach (Rakúsku) a Amsterdam( Holandsko). Kmeňové akcie Head sú kótované na viedenskej burze.
Tenisové rakety HEAD sú používané súčasnými tenistami ako Novak Djokovič, Andy Murray, Tommy Haas, Richard Gasquet, Gilles Simon, Maria Sharapova, Svetlana Kuznecovová, Tomáš Berdych, Ljubicic, Michail Youzhnym, ako aj o Andre Agassim , Steffi Graf a Goran Ivaniševič. Približne 30% z Top 100 tenistov v súčasnej dobe používajú Head tenisové rakety. Ich hlavnými súpermi sú Dunlop sport, Wilson, Prince, Völkl, Babolat, Slazenger, Tecnifibre, a Yonex.

História v skratke

Spoločnosť bola založená v Baltimore, Maryland v roku 1950 leteckým inžinierom Howardom Headom,ktorý na lyžiarskom výlete prišiel na nápad vyrobiť dovtedy len drevené lyže z kovu a plast .Po dvoch rokoch pokusobv sa mu podarilo vyrobiť lyže podľa svojich predstáv -Head Standard, ktoré sa začali výborne predávať v 50-tych rokoch, až získalo zachytiť viac ako 50% podiel na trhu v USA v roku 1960 a stali sa popredným popredný výrobca lyží v USA a Veľkej Británii.
V neskorých 60 tych rokoch presedlala spoločnosť Head na tenis. Howard Head prišiel na spôsob, ako posilniť tenisovú raketu zavedením hliníkového rámu. Nápad sa stal úspeešným a bol prvýkrát predstavený v roku 1969 na US Open.Spoločnosť HEAD má dnes licencie aj na tvorbu oblečenia (vrátane topánok), doplnkovv, bicyklov, korčulí, hodiniek či fitness zariadení. [5]

Oficiálna stránka značky: head.sk

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Head vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.