Topánky Fristads

FristadsHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Fristads je švédska značka pracovného oblečenia a obuvi, ktorá patrí pod spoločnosť Kwintet. Za firmou Kwintet stojí množstvo kvalitných značiek zo sveta obuvi a oblečenia. Kwintet pôsobí ako európska firma, kde sa viaceré krajiny vzájomne dopĺňajú. Kwintet patrí medzi pomerne veľké spoločnosti – firma má ročný obrat okolo 600 miliónov eur.

Za značkou Fristads a firmou Kwintet stojí najmä to, čo zdobí európskych výrobcov vo svetovom meradle. Ide o značku, ktorá dáva dôraz na kvalitu a profesionalitu. Špičkové technológie kombinované s tradičným majstrovstvom sú základom úspechu na medzinárodnom poli.

Medzi ďalšie značky skupiny Kwintet patria nasledujúce:

  • Acode
  • B & C
  • Bragard
  • Clinic Dress
  • Hejco

Z histórie značky

Značka Fristads má viac ako bohatú históriu. Firma je si tohto faktu veľmi dobre vedomá a snaží sa z toho vyťažiť maximum. Dlhá história nie je iba o veľkých skúsenostiach, ale aj o dobrom marketingu.

História značky siaha až pred druhú svetovú vojnu, presnejšie do roku 1925. Toto obdobie bolo vo Švédsku poznamenané prudkým rozvojom priemyslu. Inými slovami fabriky rástli ako huby po daždi. Ľudia prestávali pracovať na poliach a sťahovali sa do mieste, kde pracovali v neďalekých fabrikách. Spoločnosť však na takúto zmenu po mnohých stránkach nebola pripravená. Robotníci vo fabrikách napríklad nemali k dispozícii potrebné oblečenie. Čo zvládli na poli v bežnom sedliackom odeve, jednoducho nestačilo v priemyselných halách.

John Magnuson si všimol tejto príležitosti na trhu. John Magnuson založil malú firmu v dedine Fristad, podľa ktorej firma neskôr aj získala meno. Spočiatku sa Magnuson pokúšal dovážať pracovné odevy a obuv zo Spojených štátov amerických. V roku 1929 sa však rozhodol, že lepším riešením bude tieto veci šiť na vlastnú päsť. John Magnuson začal vyrábať prvé švédske džínsy. Okrem nohavíc jeho firma v krátkom čase produkovala aj ďalšie pracovné odevy z džínsoviny – ako napríklad overaly.

Na začiatku išlo skutočne o malú dedinskú firmu, ktorá zamestnávala zručných farmárov. Netrvalo však dlho a firma vzrástla na význame. Magnusonova spoločnosť kúpila blízku fabriku. V súčasnosti je Fristads najväčším švédskym výrobcom pracovných pomôcok.

Súčasnosť

V roku 2003 došlo k vytvoreniu spoločnosti Kwintet. Išlo o premenovanie spojenia dvoch významných švédskych značiek – Fristads a Kansas.

V spolupráci s Kansas tvoria veľmi silnú dvojicu. Kombinovane majú až 170 rokov skúseností s výrobou odevov a obuvi pre pracovníkov rôznych profesií. Navyše spoločne tieto firmy ponúkajú najširšiu ponuku pracovných odevov o obuvi na trhu.

Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Fristads vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.