Topánky Columbia Sportswear

Columbia SportswearHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Columbia sportswear company patrí k najznámejším značkám športového oblečenia. Firma vyrába aj športovú a turistickú obuv, avšak nie je to jej hlavná činnosť.

Z histórie spoločnosti

Ako väčšina známych amerických značiek oblečenia a obuvi, ani Columbia sportswear nepatrí medzi najmladšie. Firma vznikla už v roku 1938. Firmu založil Paul Lamfrom, čo je otec dnešnej šéfky firmy.

Columbia sportswear začínala v malom ako bežná rodinná firma. zakladeteľ spoločnosti unikol pred druhou svetovou vojnou z Nemecka zo strachu pred nástupom Hitlera a jeho režimu. Rodina okamžite po príchode do USA kúpila distribúciu klobúkov. Firma bola nazvaná Columbia hat company podľa neďalekej rieky. Neskôr sa firma rozhodla vyrábať vlastné výrobky. Stalo sa tak najmä pre problémy s dodávateľmi. Tento krok sa tak ukázal ako veľmi rozumný.

Columbia sportswear sídli v meste Washington county v štáte Oregon. Okrem bežného oblečenia vyrába a predáva aj potreby  pre kemping či lyžiarske oblečeniem, je to najväčší predajca lyžiarskeho oblečenia v Spojených štátoch amerických.

Vo svete

Výrobky značky si môžete kúpiť všade. Ak zatúžite po kvalitnej turistickej obuvi Columbia, môžete zájsť priamo do jedného zo špecializovaných obchodov. Takýchto obchodov má firma takmer 13 tisíc roztrúsených po celom svete. Nakupovať môžete samozrejme aj online.

Najväčší obchod značky Columbia sportswear nájdete v centre mesta Portland, neďako centrály firmy.

Columbia sportswear a Tour de France

Ako správna športová značka, aj Columbia sportswear sa snaží na seba upozorniť sponzoringom. Hádam najznámejší sponzoring je zo sveta cyklistiky. Od roku 2008 sponzoruje jeden z top tímov profesionálnej cyklistiky.  Firma sponzorovala „Tean Columbia“ aj na slávnych pretekoch Tour de France.

Oficiálna stránka značky: columbia.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Columbia Sportswear vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.