Topánky YSL

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

YSL sú na prvý pohľad tri bezvýznamné písmená. Každý, kto sa zaujíma o módu či dizajn, však v týchto troch písmenách rozpozná legendu. YSL je skratka mena jedného z najslávnejších návrhárov všetkých dôb. Yves Saint Laurent bol francúzsky módny návrhár. Yves Saint Laurent sa narodil vo francúzskom Alžírsku v roku 1936.  Zomrel vo veku 71 rokov prvého júna roku 2008.

Yves Saint Laurent je podľa mnohých odborníkov najvýznamnejším návrhárom posledných 25 rokov 20-ho storočia. Určite patrí aj medzi top módnych dizajnérov celého 20-ho storočia. Yves Saint Laurent sa zaslúžil o skriesenie módy po jej páde na konci 60-tych rokov. Yves Saint Laurentovi sú pripisované aj mnohé módne vynálezy. Spomenúť môžeme napríklad dámsky smoking. Yves Saint Laurent bol známy aj prinášaním neeurópskych prvkov do svetovej módy. Na jeho módnych prehliadkach ste mohli vidieť množstvo čiernych modeliek.

Zo života  Yves Saint Laurenta

Yves Saint Laurent strávil detstvo aj pubertu na pobreží Stredozemného mora v dnešnom Alžírsku. Žil v bohatej rodine spolu s dvoma sestrami. Už ako chlapec vyrábal papierové bábiky. Ako teenager pravidelne navrhol šaty pre svoju mamu a sestry. Keď mal osemnásť rokov vybral sa do Paríža.

Yves začal v Paríži študovať dizajn. Jeho talent bol zjavný a tak netrvalo dlho a všimli si to aj významné osobnosti sveta módy. Editor známeho módneho magazínu Vogue predstavil Yvesa Christianovi Diorovi. Yves bol z toho stretnutia nadšený, čo iba posilnilo jeho túžba upatniť sa v tomto svete.

Kariéra Yves Saint Laurenta bola znamenitá. Christian Dior okamžite vedel, že Yves má nesmierny talent. Yves Saint Laurent začal pracovať v jeho módnom dome. Spočiatku to však nebolo asi to, čo si predstavoval. Celý prvý rok práce pre Cristiana Diora Yves navrhoval iba drobnosti. Dior mu iba postupne ponúkal možnosť navrhovať veci z hlavných kolekcií.

O pár rokov bol Cristian Dior presvedčený o tom, že Yves Saint Laurent bude jeho nástupcom v jeho módnom dome. Bola jasné, že Yves na túto pozíciu časom siahne. Nikto však netušil, že to bude tak skoro. Dior zomrel vo veku 52 rokov. Yves Saint Laurent sa tak stal hlavným dizajnérom módneho domu Cristian Dior v neuveriteľných 21 rokoch.

V roku 1957 bol Yves Saint Laurent na vrchole svetovej slávy. Netrvalo však dlho a Yves bol z Diora vyhodený. Stalo sa tak v roku 1960, kedy bol povolaný do francúzskej armády počas alžírskej vojny o nezávislosť. Yves vydržal v armáde 20 dní. Potom skončil v nemocnici so psychickými problémami. Krátko na to ho Dior vyhodil.

Po čase sa Yves uzdravil a založil si vlastný módny dom.

V súčasnosti sa pod značkou Yves Saint Lauren alebo jednoducho YSL predávajú luxusné topánky, odevy a módne doplnky.

Oficiálna stránka značky: ysl.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky YSL.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.