Topánky Wojas

WojasHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Wojas je značka obuvi, ktorá sa u nás stáva čím ďalej obľúbenejšia. Za značkou Wojas stojí poľská firma, ktorá sídli v Nowom Targu. V tomto meste firma topánky aj vyrába. V súčasnosti už patrí medzi pomerne veľké firmy, keďže zamestnáva viac ako 500 pracovníkov.

Z histórie značky Wojas

Výroba obuvi v Poľsku mala podobný osud ako na Slovensku či v Českej republike. Pred rokom 1989 obuv v Poľsku vyrábali štátne podniky. Pádom železnej opony sa začala rúcať aj výroba obuvi. Zmena režimu výrobu úplne nezlikvidovala. Výrazne ju však zmenila. Veľký štátny podnik sa rozpadol na množstvo malých podnikateľ, z ktorých mnohí neprežili ani pár mesiacov.

Výroby obuvi v Nowom Targu sa po revolúcii ujal Wieslaw Wojas, podľa ktorého sa značka aj neskôr nazvala. V roku 1990 Wieslaw Wojas začínal v malom. Spočiatku zamestnával iba zopár ľudí vo výrobe. Neskôr sa mu podarilo otvoriť prvý obchod s obuvou. V prvom roku existencie firma Wojas vyprodukovala niekoľko desiatok tisíc párov topánok. Nebolo to veľa, ale na začínajúcu firmu to boli pomerne slušné čísla.

Neskôr sa firme Wojas podarilo odkúpiť strojové vybavenie krachujúcich firiem v Nowom Targu. Vďaka tomuto úsiliu sa podarilo v Nowom Targu zachovať významnú časť pracovných miest  v oblasti výroby obuvi.

V roku 1996 vznikla spoločnosť Wojas Trade, ktorá sa začala starať o rozširovanie firemných predajní v Poľsku a neskôr v regióne Strednej Európy. V roku 2008 firma vstúpila na waršavskú burzu. Peniaze získané predajom akcií Wojas použil na ďalšie rozširovanie siete predajní. V tomto istom roku Wojas naplno vstúpil na slovenský trh. V súčasnosti má firma Wojas na Slovensku sieť ôsmich značkových predajní.

V Poľsku Wojas prevádzkuje 65 vlastných predajní. 20 percent predaja spoločnosti Wojas dnes tvorí vývoz do krajín ako Nemecko, Francúzsko, Maďarsko, Litva a tak ďalej.

Oficiálna stránka značky: wojas.sk
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Wojas vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.