Vojenské topánky

Vojenské

Vojenská obuv patrí do kategórie špeciálnej obuvi. Prvotne je tento typ obuvi určený pre profesionálnych vojakov, avšak v bežných obchodoch, ktoré sú dostupné každému, sa predávajú najmä iným skupinám ľudí.

Vojenské topánky kupujú nielen vojaci, ale aj armádni nadšenci, ktorí sa radi štylizujú do podoby vojakov.  Okrem týchto ľudí sa vojenskú obuv často využíva aj ako náhrada turistickej obuvi. Majú toho veľmi veľa spoločného. Vojaci ako aj turisti sa pohybujú v prostredí, ktoré je človeku nepriateľské, v prostredí s nerovným povrchom a plnom vody.

Klasickými vojenskými topánkami sú veľmi dobre známe kanady. Hoci nie najpohodlnejšie, ale určite veľmi odolná obuv, bola v minulosti bežne používaná ako náhrada za nedostupné turistické vybavenie. Mnohé moderné vojenské topánky využívajú Goretex rovnako ako topánky turistické.

Goretex je materiál, ktorý zabezpečuje, že topánka je nepremokavá, ale zároveň umožňuje topánke dýchať, teda umožňuje výmenu pary medzi vnútrom topánky a vonkajším prostredím.

Goretex je materiál, ktorý bol pôvodne vyvinutý americkou vesmírnou agentúrou NASA a neskôr si našiel veľké uplatnenie aj  v civilnom sektore. Goretex však často výrazne predražuje vojenskú a inú obuv. Jeho využitie je potrebné zvážiť, pretože nie pre každého má používanie tohto materiálu skutočne význam.

Prabos Stealth 1 GTX

Prabos Stealth 1 GTX sú vojenské nepremokavé a zároveň priedušné kvalitné topánky značky Prabos s Gore-TeXové membránou Rock light. Sú vhodné pre bežné nosenie aj pre špeciálne vojenské či security ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.