Topánky UGG

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

UGG Australia, známa najmä ako jednoducho UGG, je americká značka, ktorá sa presadila jedinečnou obuvou vyrobenou z ovčej kože. okrem topánok UGG vyrába aj oblečenie, tašky, kabelky a ďalší tovar. Firma za značkou UGG sídli v Kalifornii, presnejšie v meste  Goleta.

UGG je rapídne rastúca globálna značka. Austrálska obuv z ovčej vlny sa stala populárna na prelome tisícročí.  UGG Australia vznikla v roku 1978. Až do polovice 90-tych rokov sa jednalo o malú firmu s obratom niekoľko miliónov dolárov ročne. V roku 2012 UGG Australia predala na celom svete topánky a odevy v hodnote jednej miliardy dolárov.

Pôvod značky UGG

Začiatky značky UGG Australia je potrebné hľadať v slnečnej Kalifornii na začiatky 70-tych rokov. V meste Santa Cruz mnohé z miestnych surf obchodov predávali typickú austrálsku obuv. Tie topánky vozili do USA surferi a majitelia surfových obchodov z dovoleniek v Austrálii.

Brian Smith, Austrálčan žijúci v Spojených štátoch amerických, si to všimol a rozhodol sa pustiť sa do biznisu dovážať tieto topánky priamo z Austrálie. Na začiatku to bolo pomerne zložité. V prvý rok  Brian Smith a jeho firma predali iba 28 párov topánok. Rokmi sa však predaje lepšili. Ako už bolo spomenuté, v roku 2012 firma predala po celom svete obuv v hodnote jednej miliardy amerických dolárov.

UGG obuv je v súčasnosti vyrábaná v Číne za použitia austrálskej ovčej kože.

Falšovanie topánok UGG Austrália

Falšovatelia obuvi sa zameriavajú na značky, ktoré sú relatívne drahé, nepredávajú sa so zľavami a je možné ich relatívne lacno a jednoducho vyrobiť. Všetky z týchto atribútov spĺňa aj značka UGG Austrália. UGG má pomerne veľké problémy najmä s čínskymi výrobcami falšovanej obuvi. Predaj takejto obuvi sa šíri najmä na internete. Falšovatelia vytvárajú falošné internetové obchody či predávajú obuv prostredníctvom služieb ako ebay. Organizácie na boj proti falšovateľom pravidelne zatvárajú desiatky takýchto pokusov o nečestné privyrobenie si na ľuďoch obdivujúcich značku UGG Australia.

Ochrancovia zvierat

Mnohí výrobcovia obuvi sa z času na čas stretnú s protestmi zo strany organizácií bojujúcich za slobodu zvierat. UGG Australia sa však stal pomerne výrazným terčom, proti ktorému bojovalo aj množstvo známych celebrít.

Topánky UGG Australia sú vyrábané z ovčej kože. najznámejším bojovníkom proti obuvi UGG je pravdepodobne Pamela Anderson, ktorá bola zhrozená potom, ako zistila, z čoho sú jej obľúbené topánky vyrobené. Pamela si totiž myslela, že ide iba o vlnu oviec, nevedela, že ide o pravú kožu. Pamela Anderson je známa bojovníčka za práva zvierat, ktorá sa cítila zodpovedná za to, že aj ona patrila k celebritám, ktoré pomohli značke UGG k sláve.

Oficiálna stránka značky: uggaustralia.eu
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky UGG vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.