Topánky Toms

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Toms je veľmi mladý výrobca obuvi, ktorý má sídlo v meste Santa Monica v americkej Kalifornii. Firma vyrába a predáva pomerne špecifickú obuv, vďaka čomu sa jej podarilo presadiť na presýtenom trhu s topánkami. Toms je veľmi dobrým príkladom značky, ktorej sa efektívne darí kombinovať klasické podnikanie, ktorého účelom je zisk, a neziskovú organizáciu, ktorej cieľom je zlepšiť život ľudí.

Toms predáva obuv a slnečné okuliare. Po každej kúpa páru obuvi Toms venuje jeden pár topánok nejakému dieťaťu v jednej z mnohých rozvojových krajín. Podobne to funguje aj pri predaji slnečných okuliarov. Tu však firma za značkou Toms nikomu nedaruje topánky. Najmä chudobné deti získavajú pomoc pri korekcii problémov so zrakom.

Toms vyrába obuv, ktorá je založená na tradičnej sedliackej obuvi Argentíny – tzv. alpargatách. Táto obuv sa stala priamo inšpiráciou k vytvoreniu značky Toms.

Z histórie značky Toms

Ako už bolo  spomenuté, značka Toms patrí medzi tie najmladšie na trhu. firma za touto značkou vznikla iba nedávno – presnejšie v roku 2006. Zakladateľom je Blake Mycoskie.

Blake Mycoskie sa v Argentíne ocitol prvý krát  v roku 2002 spolu so svojou sestrou. Stalo sa tak počas americkej cestovateľskej reality šou. V roku 2006 sa Blake Mycoskie do Argentíny vrátil tentoraz na bežnú dovolenku. Počas pobytu v krajine si všimol, že ľudia nosia zaujímavú obuv. Netrvalo dlho a Blake Mycoskie ju začal tiež nosiť. Čoskoro so mu v hlave zrodila myšlienka predstaviť túto obuv Američanom a napokon aj celému svetu. Takto vznikla značka Toms.

Počas pobytu v Argentíne si Blake Mycoskie takisto všimol, že v rozvojových krajinách ako Argentína je problémom nedostatok obuvi medzi chudobnými deťmi. Tieto poznatky neskôr využil na včlenenie podpory chudobných detí do svojho biznisu.

Oficiálna stránka značky: toms.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Toms.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.