Topánky Tommy Hilfiger

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

História niektorých značiek je nudná. História iných značiek je zaujímavá a inšpirujúca. Tommy Hilfiger patrí jednoznačne do druhej kategórie.

Tommy Hilfiger sa narodil do bežnej rodiny v meste Elmira v americkom štáte New York. Tommy bol druhé z deviatich detí. Jeho rodičia mali v pláne mu dať tradičné vzdelania. Táto cesta však nebola pre Tommyho tou pravou.

Namiesto motania sa po univerzite sa už ako 18-ročný rozhodol pustiť do biznisu. Už ako teenager jazdil do New Yorku, kde kupoval džínsy. Doma ich následne upravoval a potom predával vo svojom meste. Táto činnosť bola úspešná, čo viedlo až k tomu, že si v Elmire otvoril vlastný obchod. Pomerne sa mu darilo až do doby, kedy neďaleko otvorili veľký obchodný dom. Po siedmich rokoch existencie obchod skrachoval. Tommy Hilfiger mal vtedy iba 25 rokov.

Jeho talent si však všimli aj veľké spoločnosti. Calvin Klein mu ponúkol prácu. Tommy Hilfiger ju však odmietol, a to aj napriek tomu, že bol na mizine. Táto tvrdohlavosť sa však ukázala ako dobrá. Bez nej by sme nepoznali takú ikonickú značku, ako Tommy Hilfiger rozhodne je.

V roku 1984 si založil vlastnú spoločnosť - Tommy Hilfiger Corporation v spolupráci so spoločnosťou The Murjani Group.

90-te roky minulého storočia boli najslávnejším obdobím značky Tommy Hilfiger. V roku 1995 Tommy Hilfiger bol vyhlásený za najlepšieho módneho dizajnéra. Neskôr bol spájaný s mnohými celebritami, čo mu zákonite prinieslo ešte viac slávy. Po prelome tisícročí však predaj začal klesať. Toto vyvrcholilo v roku 2006, keď Tommy Hilfiger predal svoju firmu.

O pár rokov neskôr ju kúpil Calvin Klein. V roku 2012 sa Tommy Hilfiger stal módnym poradcom americkej šou American idol (obdoba Slovensko hľadá superstar“).

Oficiálna stránka značky: eu.tommy.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Tommy Hilfiger vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.