Topánky Superga

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Za značkou Superga je pomerne známy príbeh. Firma začne vyrábať určitý typ obuvi, ktorý sa stane pre výnimočné vlastnosti medzi ľuďmi mimoriadne obľúbený. Tento úspech firmu naštartuje k dlhodobému úspechu. Na začiatku je jeden typ obuvi. Potom sú pridávané ďalšie a ďalšia typy. Pôvodná značka sa časom rozširuje a nakoniec aj mení.

Superga začínala s výrobou tenisovej obuvi. Uspela, vyrobila a predávala niekoľko legendárnych tenisiek, a potom iba žala slávu svojho mena. Superga je talianska značka, ktorá má sídlo v meste Turín.

Z histórie značky Superga

Superga vznikla už pred prvou svetovou vojnou, presnejšie v roku 1911. Za je zrodom stál Walter Martiny, ktorý začal produkciu športovej obuvi s gumenou podrážkou a logom Superga (Superga je mimochodom pomerne známy vrch neďaleko Turína).

V roku 1925 Superga vyrobila dnes už legendárny model tenisiek „2750 model“. O deväť rokov neskôr sa Superga rozhodla skúsiť šťastie aj mimo tenisovej obuvi. Topánky na bežné nosenie značky Superga boli rovnako úspešné ako špecializované tenisové.

V roku 1951 sa Superga zlúčila s výrobcom pneumatík  Pirelli, čo výrobcovi obuvi umožnilo získať určitú výhodu oproti konkurencii. Výroba tenisiek následne rýchlo vzrástla. Po druhej svetovej vojne sa Superga rozhodla vo všeobecnosti venovať najmä výrobe kvalitnejšej a drahšej obuvi.

V 80-tych rokoch minulého storočia Superga spustila výrobu a predaj oblečenia. Aj táto zmena sa stretla medzi spotrebiteľmi s úspechom.

Od roku 2011 sú v tvorivom vedení firmy dve známe celebrity – či skôr bývalé známe tváre obrazoviek.  Mary-Kate Olsen a Ashley Olsen navrhli aj špeciálne tenisky pri príležitosti otvorenia veľkého obchodu Superga v New Yorku.

Superga má vlastné obchody v Európe, Spojených štátoch amerických a v Južnej Afrike. Výrobky značky Superga je možné si kúpiť aj prostredníctvom firemného eshopu.

Oficiálna stránka značky: superga.co.uk
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Superga vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.