Topánky SLAM

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

SLAM je talianska značka špecializovanej obuvi.  SLAM sa zameriava na jachtársku obuv. Za týmto účelom táto jedinečná značka vznikla. SLAM však v súčasnosti ponúka aj ďalšie výrobky pre široké spectrum spotrebiteľov. Hlavné sídlo SLAM sa nachádza v Janove.

Z histórie značky SLAM

Príbeh dnes úspešnej značky SLAM má podobný charakter ako väčšina ďalších slávnych značiek. Aj prvé SLAM tenisky vznikli z túžby vytvoriť niečo dobré a použiteľné. V roku 1979 sa skupina jachtárov v Janove rozhodla vytvoriť kvalitu jachtársku obuv.

V roku 1980 SLAM prestavil revolučnú jachtársku bundu. Dovtedy sa v tomto športe používali iba obyčajné vlnené bundy, ktoré nasiakli vodou. SLAM predstavil prvú bundu, ktorá vodu odpudzovala. V roku 1980 sa značka SLAM prvý krát predstavila na olympijských hrách. Hneď na prvý pokus získala aj tretie miesto v jachtárstve.

V roku 1984 SLAM začal predávať ďalšiu revolučnú nezničiteľnú bundu. Tá ostala na trhu neuveriteľných 21 rokov. Od roku 1984 SLAM sponzoroval viacero jachtárskych podujatí.

V roku 1990 SLAM sponzoroval a obliekal Maxi Merit tým na ceste okolo sveta. Pri tomto náročnom pokuse SLAM prestavil prvé jachtárske oblečenie, ktoré využívalo dýchateľnú polopriepustnú membránu.

V roku 1992 SLAM začal otvárať vlastné špecializované predajne po celej Európe. V roku 1996 SLAM predstavuje svoju prvú kolekciu technickej obuvi určenej na jachtárstvo. Po predstavení je táto obuv hneď testovaná na jednom z najťažších jachtárskych pretekov na svete.

Na prelome tisícročia bola značka SLAM už pojmom medzi jachtármi. Firma postupne rozširovala svoju ponuku, predstavovala nové technológie a výrobky. Samozrejmosťou bolo vytrvalé pokračovanie sponzorovania rôznych posádok a jachtárskych pretokov, vďaka čomu sa SLAMu podarilo dostať do povedomia širokej verejnosti.

Oficiálna stránka značky: slam.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky SLAM.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.