Topánky Roberto Cavalli

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Roberto Cavalli je módna značka, za ktorou stojí rovnomenný dizajnér. Roberto Cavalli pochádza z Talianska, presnejšie z Florencie. Roberto Cavalli je pozoruhodný zjav vo svete módnych dizajnérov. Okrem umeleckého nadania, ktoré zdedil po predkoch bol aj pozoruhodným vynálezcom. Táto jedinečná kombinácia je vo svete návrhárov pomerne zriedkavá.

Roberto Cavalli pochádza z umeleckej rodiny. Jeho dedko, Giuseppe Rossi, pôsobil ako maliar v Toskánsku, kde Roberto aj vyrastal. Výtvarné práce Giuseppeho Rossiho možno vidieť v Uffizi galérii.

Roberto Cavalli bol pravdepodobne inšpirovaný úspechom svojho dedka.  Roberto začal študovať v miestnom umeleckom inštitúte, kde sa špecializoval na tlač na textil. Už počas štúdia vytvoril niekoľko zaujímavých tlačí, ktorých si všimli mnohí talianski výrobcovia textilu.

Na začiatku 70-tych rokov Roberto Cavalli predstavil verejnosti svoj prvý revolučný objav. Roberto Cavalli vyvinul a následne si aj dal patentovať jedinečný spôsob tlače na kožu. Dovtedy to bolo prakticky nemožné. Roberto Cavalli predstavil svoju technológiu tlače na kožu na prehliadke v Paríži. Takmer okamžite o neho prejavili záujem také módne domy ako Hermés či Pierre Cardin. Táto udalosť bola základom jeho budúceho úspechu.

Už ako 30-ročnému sa mu podarilo predstaviť vlastnú kolekciu pod menom Roberto Cavalli. O pár rokov neskôr si otvoril aj prvý vlastný butik. Stalo sa tak v obľúbenom Saint Tropez.

V roku 1980 sa Roberto oženil s Rakúšankou menom Eva Düringer. Eva bola účastníčka Miss Universe, kde skončila na výrobnom druhom mieste. Roberto Cavalli bol na tejto súťaži porotcom.

V roku 1994 Cavalli predstavil svoj druhý revolučný objav. Roberto Cavalli je otcom moderného dizajnu džínsov. Cavalli je autorom prvých džínsov, ktoré boli vyrobené tak, aby vyzerali ako používané. Tzv. „ošúchané“ džínsy sú už dnes tradičným zjavom.

Oficiálna stránka značky: robertocavalli.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Roberto Cavalli vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.