Topánky Richter

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Richter je rakúsky výrobca detskej obuvi, ktorý je na trhu už viac ako sto rokov. Detská obuv značky Richter sa snaží budovať na základe troch pilierov:

  • Móda
  • Funkcia
  • Zábava

Kombinácia týchto troch pilierov prináša vášmu dieťaťu presne to, čo v modernej dobe potrebuje.  Pri detskej obuvi je najdôležitejšie bezpečie a správne spracovanie. Až 60 percent dospelej populácie má chybne vyvinuté chodidlá, čo vedie k mnohým problémom. Viac ako 99 percent detí sa však rodí s bezchybnými chodidlami. Kde nastáva problém? Jednoznačne v používaní nevhodnej detskej obuvi. Pri obuvi značky Richter sa o niečo takéto vôbec nemusíte obávať. Značka Richter používa iba tie najkvalitnejšie materiály.

Je veľmi dobre známe, že v ideálnom prípade by deti chodili bosé. Chôdza na boso je jednoducho najzdravšia. Z rôznych dôvodov to však nie je možné. Richter sa snaží chôdzu v topánkach čo možno najviac priblížiť prirodzenému spôsobu pohybu.

Z histórie spoločnosti Richter

V roku 1893 Theresa a Wenzel Richterovci zakladajú obuvnícky obchod v rakúskom meste Linz. V roku 1936 rodinný biznis preberá Ferdinand Richter. Spoločnosť Richter sa začína výraznejšie špecializovať na detskú obuv až krátko po druhej svetovej vojne.

V roku 1949 firma buduje svoju prvú fabriku. Už v roku 1952 spoločnosť vyrába ročne 200 tisíc párov obuvi.

70-te roky znamenali úzku špecializáciu na výrobu detskej obuvi. V roku 1970 spoločnosť Richter organizovala jedno z najväčších meraní chodidiel detí po celej Európe. Táto štúdia vykonala viac ako 7000 meraní.

V roku 1978 spoločnosť Richter získava ako prvá netalianska spoločnosť tzv. obuvníckeho Oskara od turínskej organizácie Accademia Internazionale della Calzatura .

V posledných 20 rokoch sa spoločnosť Richter neustále rozširovala – prenikala na nové trhy, kupovala spoločnosti, stavala nové výrobné kapacity v lacnejších krajinách.

Oficiálna stránka značky: richter.at
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Richter vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

  1. Ľubica

    Značku Richter pravidelne kupujem svojej dcére, ktorá má už 3 roky. Od prvých topánočiek, pretože začala chodiť veľmi skoro, až doteraz sme zostali verní tejto značke, pretože ju charakterizuje jej kvalita, použité materiály sú na najvyššej úrovni, z čoho vyplýva dokonalá funkčnosť a účelovosť každého modelu, no a samozrejme musím spomenúť aj veľmi módny a hlavne neprečačkaný (ako sme u mnohých výrobcov detskej obuvi zvyknutí) dizajn. Ani jeden pár sme nereklamovali. Doporučujem všetkým rodičom, ktorým záleží na nôžkach svojich ratolestí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.