Topánky Quechua

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Quechua je francúzska značka outdoorovej obuvi, oblečenia a outdoorového vybavenia. Názov značky „Quechua“ je označenie jazyka, ktorý sa dodnes používa v Južnej Amerike.

Quechua navrhuje, vyrába a predáva športovú obuv, oblečenie a doplnky pre nasledovné športy:

  • Turistika
  • Beh do vrchu
  • Horolezectvo
  • Bežkovanie a podobne

Quechua predáva svoju produkciu na internete, cez zmluvných predajcov, ale aj vlastnými obchodmi zo skupiny Decathlon group. Quechua v súčasnosti zamestnáva viac ako 150 ľudí po celom svete.

Z histórie značky Quechua

Značka Quechua patrí medzi pomerne mladé značky. Väčšina výrobcov outdoorovej obuvi je stará niekoľko desiatok rokov. Quechua vznikla iba v roku 1997. Myšlienka, ktorá viedla k založeniu firmy, sa zrodila v trojizbovom byte v Domancy, Sallanches – vo Francúzsku. Značka je predstavená svetu, najatí sú dizajnéri a ďalší potrební zamestnanci.

V roku 1999 firma umiestnila medzinárodné sídlo do mesta Domancy, ktoré sa nachádza veľmi blízko Mont Blancu. Ideálna pozícia pre firmu vyrábajúcu outdoorové veci. V okolí Mont Blancu v Alpách sa nachádza množstvo zákazníkov túžiacich po kvalitných outdoorových výrobkoch – či topánok, búnd či iných pomôcok.

V roku 2002 firma vstupuje do spolupráce s rôznymi organizáciami, od ktorých získava potrebnú technologickú zdatnosť. Outdoorové topánky a oblečenie sa v 21. storočí nezaobídu bez najmodernejších technológií.

Už v roku 2003 sa Quechua zaradila medzi top 10 svetových značiek outdoorového vybavenia. Quechua už v tomto roku ponúka takmer kompletné vybavenie. Quechua začala vydávať aj vlastný outdoorový magazín, kde pokrývala takmer všetky možnosti aktivít v prírode.

V roku 2005 sa Quechua blysla aj na poli inovácií. Firma predstavila dvojsekundový stan, ktorý sa stal okamžitou senzáciou. Za tento stan Quechua o rok získava medzinárodnú cenu dizajnu.

Oficiálna stránka značky: quechua.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Quechua.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.