Poľovnícke topánky

Poľovnícke

Poľovníci sa takmer sto percent svojho času v službe pohybujú po prírodnom prostredí, ktoré vyžaduje špeciálnu obuv, ktorá sa vyrovná s nástrahami divočiny. Je to viac-menej obyčajná turistická obuv, ktorá môže byť upravená do podoby, ktorá vyhovuje poľovníckemu zjavu.

Poľovnícka obuv sa musí v prvom rade vyrovnať s vodou, pretože okamžite, ako sa voda dostane do topánky, je celý zážitok z poľovačky znehodnotený. Poľovníci sa často pohybujú vo veľmi ťažkom teréne, ako sú močiare či mokrade, a tu je nutné nosiť skôr čižmy ako topánky.

Poľovníci už dávno nie sú jednoducho oblečení lesní mužíci. Technológia dobyla aj poľovníctvo a dokonca aj ich topánky. Moderná obuv je vybavená high-tech prvkami, ako je napríklad Goretex. Tento materiál zabezpečuje nepremokavosť topánok, ale zároveň necháva vodnú paru voľne prúdiť. Takto zostáva noha lovca suchá, pretože aj keď sa vo vnútri topánky vytvára para, tak tá neodvádzaná von do vonkajšieho prostredia.

Poľovnícku obuv možno kúpiť v mnohých predajniach poľovnícky potrieb alebo stačí zájsť do nejakej predajne s turistickými potrebami.  Pre ľudí, čo nechcú opustiť pohodlie domova, je tu možnosť nakupovať v internetových obchodoch. Ponuka online obchodov je široká a ceny v nich sú nižšie ako v bežných predajniach.

Kamik Oslo WP

Pánske zimné snehule Kamik Oslo WP sú účelová nepremokavá vysoká obuv do ťažších tetrénov a nízkych teplôt. Sú nepremokavé a nohu udržia v teple až do -75°C. Sú vhodné pre poľovníkov, rybárov, ...

Meindl Arctic Spike GTX

Pánske vysoké topánky do terénu Meindl Arctic Spike GTX sú vhodnou zimnou poľovníckou obuvou. Sú vybavené 6 hrotmi a dokážu odolať extŕmenym podmienkam. Sú vyrobené z pevnej sil-nubukovej kože, s ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.