Topánky Palladium

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Palladium je svetoznám značka štýlovej mestskej športovej obuvy z Holandska. Obuv Palladium sa vyznačuje jedinečným štýlom, zaujímavá je na nej predovšetkým hrubá podrážka na pánskej a dámskej obuvy a kožený alebo plátený povrch.

História

Značka Palladium bola založená v roku 1920, a prvotným zámerom bolo vytábať pneumatiky pre rodiaci sa letecký priemysel. Pneumatiky sa vyrábali tak, že sa vrstvili plátené pásky do vulkanizovaného kaučuku. Odbornosť Palladium sa stala tak pokročilá, že čoskoro väčšina lietadiel v Európe používala Palladium pneumatiky.

Po druhej svetovej vojne sa výroba lietadiel znížila a dopyt po pneumatikách výrazne klesol. Palladium sa preto rozhodol otvoriť závod v Pont de Cheruy, Francúzsko, kde začal s výrobu obuvi, ktorá bola rovnako tvrdá ako ich pneumatiky. V roku sa zrodila 1947 legendárna topánka Pampa. Funkčnosť, pohodlie a trvanlivosť obuvy boli tak vynikajúce, že si ich obľúbili aj príslišníci Francúzskej cudzineckej légie. Cudzinecká légia podrobila topánku skúške v drsných púštnych podmienkach v severnej Afrike a na celom členitom teréne pohoria Atlas.

Dnes je originálny design, klasické tvary a kvalita a odolnosť obuvy tak relevantné, ako boli aj v minulosti. Kombinácia viac než 60. rokov originlity s modernou výrobou, prvotriednych materiálov a najmodernejších štýlov, Palladium topánky sú pripravené Vám pomôcť preskúmať vaše ulice, mesto, alebo aj celý svet.

Oficiálna stránka značky: palladiumboots.nl
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Palladium vo Vašom okolí.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.