Ortopedické topánky

Ortopedické

Ortopedická obuv je špeciálny typ obuvi, ktorá prechádza certifikáciou. Štátny certifikát má zaručiť, že obuv je naozaj zdravotne vhodná a nedochádza k marketingovému zneužívaniu pojmu „ortopedická obuv“.

Chôdza je časť nášho života, ktorá výrazne ovplyvňuje naše zdravie. Hoci sa to tak nemusí na prvý pohľad zdať, výber topánok má na náš život významný vplyv. Bežné topánky sú z lekárskeho hľadiska nie práve najvhodnejšie, avšak zdravému človeku by z krátkodobého hľadiska nemali spôsobiť žiadne problémy. Z dlhodobého hľadiska je vplyv nevhodnej obuvi negatívny, avšak nemožno hovoriť o katastrofálnych následkoch. Na kvalitu obuvi sú ďaleko citlivejší ľudia s rôznymi telesnými poruchami alebo ľudia po úrazoch.

Ortopedická obuv zabezpečí pohodlnú chôdzu aj ľuďom, pre ktorých je chôdza zložitá alebo ťažká. Často sa vyrába na mieru, avšak aj ponuka bežnej skladovej obuvi je dobrá. Slovensko má s výrobou ortopedickej obuvi dlhú tradíciu. Už od roku 1923 pôsobí v Bratislave spoločnosť Protetika, ktorá vyrába ortopedickú obuv rôzneho druhu. Protetika má na Slovensku v súčasnosti 22 predajní a nájdete ich v každom väčšom meste. Investícia do ortopedickej obuvi sa z dlhodobého hľadiska vyplatí každému, zdravým ľuďom alebo aj ľuďom telesne postihnutým.

Sante D/202/C30/BP

Sante D/202/C30/BP sú detské zdravotné ortopedické sandále. Majú zapínanie na 2 pracky. Sú vyrobené z kože. Majú ergonomicky tvarované vnútro. Sú vhodné ako papuče na doma, ale aj ako ...

Josef Seibel sandále

Dámske ortopedické celokožené sandále Josef Seibel sú mierne zvýšenom opätku, doplnené štepovaním. Sandále sú veľmi variabilné, na všetkých troch prackách majú našité velkro suché zipsy, takže ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.