Topánky Original Penguin

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Original Penguin je americká značka oblečenia, ktorá sa predáva v Spojených štátoch amerických, v Južnej Amerike a Európe. Original Penguin je bežne známy aj jednoducho ako Penguin (v preklade tučniak)

Z histórie značky original Penguin

Značka Original Penguin uzrela svetlo sveta v roku 1955. Za vznikom tejto značky stále spoločnosť  Munsingwear. Munsingwear nebol na trhu s odevmi žiadnym nováčikom. Munsingwear vyrábal spodnú bielizeň pre verejnosť a armádu. Najmä armádne zákazky prinášali firme finančnú stabilitu. Vďaka armádnej spodnej bielizni sa bola firma  Munsingwear známa medzi bežnými Američanmi.

50-te roky však boli v USA veľmi dynamickým obdobím. Ekonomika rástla a firmám sa otvárali nové a nové príležitosti. Musingwear nechcel zostať iba pri výrobe trenírok pre armádu. Firma sa rozhodla výraznejšie preniknúť aj na bežný spotrebiteľský trh s odevmi.

Ako inšpiráciu si Musingwear vybral vtedy populárnu značku  Lacoste. Lacoste mal vo svojom logu malého krokodíla. Musingwear sa rozhodol pre tučniaka potom, ako jeden z predajcov prišiel na stretnutie manažérov so živým zvieraťom. Netrvalo dlho a grafické práce k logu boli pripravené. Ďalším krokom bolo uvedenie trička Original Penguin na trh. Toto tričko sa veľmi podobalo slávnemu tričku Lacoste, bolo však o dva doláre lacnejšie. Toto golfové tričko posunulo firmu Musingwear do vyberanej spoločnosti amerických výrobcov oblečenia.

Značku neskôr propagovalo množstvo amerických celebrít. Original Penguin má dlhú históriu sponzorovania hráčov golfu.

Firma postupom času výrazne rozšírila svoje zameranie. K oblečeniu sa postupne pridali topánky, kabelky, slnečné okuliare a rôzne módne doplnky. Značka Original Penguin je predávaná aj prostredníctvom špeciálnych predajní, ktoré sú plne vlastnené spoločnosťou Musingwear. Väčšina produkcie značky Penguin sa však predáva prostredníctvom zmluvných partnerov.

Oficiálna stránka značky: originalpenguin.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Original Penguin.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.