Topánky Munich

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Munich je španielska značka obuvi, ktorá sa špecializuje najmä na výrobu a predaj športovej obuvi.  Pomerne veľká časť produkcie firmy dnes patrí aj bežnej móde. Firma sa tak snaží rozšíriť svoje pôsobenie. Pôvodne sa Munich venoval iba výrobe športovej obuvi.

Spoločnosť za značkou Munich má sídlo v Barcelone, presnejšie na jej predmestí. Firma vyrába ročne okolo 800 tisíc párov obuvi. Medzi najsilnejšie trhy patrí prirodzene ten európsky. Čím ďalej tým väčší význam má však ázijský trh, a najmä japonský.

Z histórie spoločnosti

V roku 1939 Luís Berneda založil spoločnosť, nad názvom ktorej veľmi nerozmýšľal. Spoločnosť Berneda začala vyrábať športovú obuv určenú na:

  • Rugby
  • Futbal
  • Futsal
  • Hádzanú
  • Box a tak ďalej

V roku 1964 sa firma Berneda rozhodla vyrábať aj obuv pre atletiku. V tomto roku došlo aj k viacerým ďalším dôležitým zmenám. Firma sa premenovala na Munich a do svojho loga dala charakteristické „X“. Práve toto „X“ značku Munich v súčasnosti odlišuje od desiatok ďalších.

Značka sa stávala čím ďalej tým populárnejšou. Stalo sa tak najmä vďaka slávnym futbalistom tej doby ako -  Ladislav Kubala a Hugo Sotil.

Na prelome tisícročí Munich trpel rôznymi finančnými problémami, čo bolo vtedy charakteristické pre mnohých európskych výrobcov. Spôsobené to bolo najmä nástupom lacnej ázijskej konkurencie, ktorá bola schopná ponúkať športovú obuv dostatočnej kvality. Vnuk zakladateľa značky Munich sa preto rozhodol otvoriť pre firmu nové dvere možností. Munich vstúpil na trh lifestylovej obuvi. Ten krok sa ukázal ako mimoriadne úspešný a zaručil firme úspechy na mnoho rokov dopredu.

Munich My Way

Značka Munich patrí k tým najinovatívnejším. Firma v roku 2009 spustil web stránku, na ktorej si môže nadizajnovať vlastné topánky. Pomocou jednoduchého editora je možné skombinovať množstvo motívov. Munich do dvoch týždňov topánky vyrobí a pošle vám ich domov na vašu adresu.

Oficiálna stránka značky: munichsports.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Munich.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.