Topánky Meindl

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lukas Meindl GmbH & Co.KG sa na prvý pohľad veľmi nelíši od mnohých ďalších výrobcov horolezeckej a turistickej obuvi. Spoločnosť Meindl sídli v meste  Kirchanschöring, v Bavorsku. Ročne vyrába takmer milión párov obuvi. Meindl okrem turistickej obuvi rôzneho druhu vyrába aj špecializovanú armádnu obuv. V súčasnosti ju môžete nájsť na nohách britských a francúzskych vojakov.

Z histórie značky Lukas Meindl

Čo je na spoločnosti Meindl naozaj zaujímavé, je príbeh, ktorý za ňou stojí. Väčšina moderných spoločností vyrábajúcich obuv patrí medzi anonymné korporácie. Meindl je aj v 21. storočí stále rodinnou firmou. Veľmi zaujímavý je fakt, že  v súčasnosti stojí vo vedení spoločnosti 11. generácia rodiny Meindl. Týmto sa Lukas Meindl radí medzi najstaršie firmy vyrábajúce obuv na svete.

Meindlovci sa výrobe obuvi začali venovať už v 17. storočí. Petrus Meindl založil obuvnícku firmu v rovnakom meste, v akom dnes sídli globálna spoločnosť Meindl. Začiatky však boli viac ako skromné.

V roku 1928 Lukas Meindl začal nezávisle s výrobou obuvi tým, že kúpiť šijací stroj za dnešných 15 eur. V jeho dielni pracovali iba dvaja obuvníci. Krátko po druhej svetovej vojne, v roku 1948, sa do rodinného biznisu zapojil aj Lukasov syn Alfonz. V tom čase mala firma 10 zamestnancov.

V roku 1975 Meindl predstavil prvý katalóg outdoorovej obuvi. Športová verejnosť bola z ponuky spoločnosti nadšená.

Rok 1978 sa zapísal do histórie značk Meindl výstupom na najvyššiu horu sveta. Meindl sponzoroval expedíciu Everest – Lhotse.

80-te roky boli plné dôležitých inovácii v oblasti outdoorovej obuvi. Meindl bol súčasťou mnohých z nich. Meindl patril medzi prvých výrobcov, ktorí začali spoluprácu so spoločnosťou Gore-tex, ktorá dodávala výrobcom obuvi polopriepustnú membránu. Tá robila topánky vodotesnými, stále však bola schopná prepúšťať paru.

Oficiálna stránka značky: meindl.de

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Meindl.

Topánky Meindl v našej ponuke

Meindl Arctic Spike GTX

Pánske vysoké topánky do terénu Meindl Arctic Spike GTX sú vhodnou zimnou poľovníckou obuvou. Sú vybavené 6 hrotmi a dokážu odolať extŕmenym podmienkam. Sú vyrobené z pevnej sil-nubukovej kože, s ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.