Topánky Louis Vuitton

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Louis Vuitton, v kompletnom znení Louis Vuitton Malletier, v skratke LV, je francúzsky výrobca luxusného tovaru. Slávne písmená LV dnes môžete nájsť na:

  • Topánkach
  • Oblečení
  • Hodinkách
  • Slnečných okuliaroch
  • Knihách
  • Módnych doplnkoch

Louis Vuitton patrí k najvýznamnejším luxusným výrobcom módy a módnych doplnkov na svete. Firma predáva svoje nie práve najlacnejšie veci vo vlastných obchodoch po celom svete. Veľká časť produkcie Louis Vuitton sa dostáva k zákazníkom aj cez množstvo zmluvných predajcov v obchodných domoch. Louis Vuitton navyše prevádzkuje aj vlastný internetový obchod.

Louis Vuitton bol v rokoch 2006-2012 vyhlásený za najdrahšiu značku spomedzi výrobcov luxusného tovaru. Cena značky Louis Vuitton bola odhadnutá na 27 miliárd dolárov. Firma má ročný obrat takmer 4 miliardy dolárov. Hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v Paríži. Louis Vuitton však prevádzkuje po celom svete aj množstvo regionálnych centier. V súčasnosti Louis Vuitton venuje najväčšiu pozornosť čínskemu trhu, kde je rast predaja luxusných vecí najväčší.

Z histórie značky Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton  bola založená na ulici Rue Neuve des Capucines v Paríži. Za jej zrodom stále mladý Francúz rovnakého mena. Louis Vuitton nezačínal v roku 1854 ako výrobca luxusnej módy. Tam sa prepracoval až omnoho neskôr. Na začiatku bola firma Louis Vuitton upriamená na výrobu batožiny. Louis Vuitton zistil, že dostupné kufre neboli praktické na cestovanie, keďže ich nebolo možné na sebe naskladať. Louis Vuitton predstavil vlastnú podobu cestovného kufra a neskôr aj množstvo ďalších druhov batožín.

Konkurencia však čoskoro začala výrobky Louis Vuitton kopírovať. Toto sa dialo už v 19. storočí. Deje sa to aj dnes, keďže luxusné značky sú najčastejšie predmetom falšovania. S bojom proti kopírovaniu tak má značka Louis Vuitton takmer 150 ročné skúsenosti.

V roku 1913 Louis Vuitton otvoril obchod na Champs-Elysees. V tom čase išlo o najväčšiu predajňu s batožinou na svete. Pred začiatkom prvej svetovej vojny firma stihla otvoriť obchody aj v New York, Washington, Londýn, Alexandria a Buenos Aires.

Počas druhej svetovej vojny rodina Vuittonovcov aktívne spolupracovala s nacistami počas nemeckej okupácie Francúzska. V tom čase išlo o rodinnú firmu. Súčasné vedenie spoločnosti Louis Vuitton sa odvoláva práve na tento fakt, keďže Louis Vuitton už nie je rodinnou firmou.

Po druhej svetovej vojny Louis Vuitton začal rozširovať značku. Výsledkom tohto procesu bolo vytvorenie konglomerátu špecializujúceho sa na výrobu a predaj luxusného tovaru. Do portfólia firmy sa dostala obuv či víno. Louis Vuitton však nezanevrel na svoje korene. Možno aj vďaka tomu je firma taká úspešná. Louis Vuitton stále vyrába kufre, a to dokonca ručne.

Oficiálna stránka značky: louisvuitton.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Louis Vuitton.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.