Topánky Lonsdale

LonsdaleHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lonsdale je britská značka športovej obuvi, oblečenia a výstroja. Lonsdale je vnímaná najmä ako značka špecializujúca sa na oblečenie na box a mma. Značka vznikla ako výrobca a predajca boxerských rukávic. Ako väčšina ďalších športových značiek, aj Lonsdale neskôr rozšírila svoje pole pôsobnosti aj na oblečenie a obuv.

Značka Lonsdale bola vytvorená podľa historickej postavy. Hugh Cecil Lowther bol gróf s Lonsdale.  Hugh Cecil Lowther sa do histórie boxu zapísal veľkými písmenami v roku 1891. Hugh Cecil Lowther ako prvý usporiadal boxerský zápas, pri ktorom zápasníci používali boxerské rukavice. Z jeho strany to bola reakcia na smrť troch boxerov.

Značku však založil v roku 1960  bývalý boxer Bernard Hart. V súčasnosti značku Lonsdale vlastní spoločnosť Sport direct. Táto firma kúpila Lonsdale v roku 2002.

Z histórie značky Lonsdale

Bernard Hart po skončení kariéry v boxe sa rozhodul pustiť do biznisu. Ako prvé sa rozhodol vyriešiť názov značky. V roku 1959 získal súhlas Hugh Cecil Lowther na použitie jeho mena vo svojej značke. V roku 1960 Hart otvoril svoj prvý obchod. Stále v londýnskej štvrti Soho na 21 Beak St. Značka Lonsdale nemusela čakať na úspech veľmi dlho. Značka sa stala v 60-tych rokoch takmer ikonickou. Vďačiť za to môže najmä rôznym celebritám. Tí sa dostali k tejto značke najmä preto, lebo obchod Lonsdale sa nachádzal kúsok od slávnej Carnaby street. Veci od Lonsdale nosili napríklad:

  • Paul McCartney
  • Gregory Peck
  • Anthony Quinn
  • Tony Curtis

Počas svojej histórie Lonsdale sponzorovali množstvo známych športovcov a klubov. Vzhľadom k pôvodu značky, väčšina z nich boli boxeri. Lonsdale však podporovali aj futbal. Značka napríklad sponzorovala klub Blackburn rovers.

Medzi boxerov nosiacich značku Lonsdale patrili aj:

  • Muhammad Ali
  • Lennox Lewis
  • Sugar Ray Robinson
  • James DeGale
Oficiálna stránka značky: lonsdale.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Lonsdale.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.