Topánky Liliputi

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Značka Liliputi je dôkazom toho, že kvalitnú obuv je možné vyrábať aj v podmienkach Strednej a Východnej Európy. Liliputi je totiž maďarská firma, ktorej sa veľmi dobre darí v celej Európe. Nie je veľmi ťažké uhádnuť, čo firma za značkou Liliputi vyrába – Liliputi sa špecializuje na detskú obuv.

Prečo je kvalita detskej obuvi dôležitá?

Takmer 99 percent detí sa rodí so zdravými chodidlami. V dospelej populácii však nájdeme 60 percent ľudí, ktorí trpia problémami s chodidlami. Záhada? Ani nie. K deformáciám chodidiel takmer vždy dochádza počas detstva, kedy je detské chodidlo veľmi zraniteľné. Komu však pripísať najvyšší podiel na vine? Za deformácii chodidiel počas detstva jednoznačne môže obuv.

Lekári sa bez problémov zhodnú na tom, že najzdravší spôsob chôdze je naboso. Nechať dieťa pohybovať sa naboso však nie je veľmi praktické. Existuje nejaký rozumný kompromis? Áno, tento kompromis ponúka aj značka Liliputi. Maďarský výrobca ponúka detské topánky s mäkkou podrážkou. Noha dieťaťa je maximálne chránená, avšak pocit s chôdze je rovnaký ako pri chôdzi naboso.

V obuvi, ktorá má mäkkú podrážku, sa deti naučia správne chodiť. Teda tak, ako to naši predkovia robili po tisíce rokov. Pri zdravej chôdzi je potrebné používať aj prsty a najmä kľúčové svalové skupiny. Toto však z rôznych dôvodov pri topánkach s pevnou podrážkou nie je možné.

Špeciálna obuv pre deti od Liliputi

Liliputi pri výrobe detskej obuvi využíva iba tú najkvalitnejšiu taliansku kožu. Kvalita kože je pri detskej obuvi veľmi dôležitá.  Podrážka obuvi Liliputi je tvorená troma vrstvami. Takto Liliputi dosahuje maximálnu ochranu chodidla dieťaťa. Medzi týmito vrstvami sa navyše nachádza ďalšia vrstva peny, ktorá tlmí kontakt detskej nožičky s podlahou.

Výhradným distribútorom na Slovensku je www.liliputi.sk.

Oficiálna stránka značky: liliputi.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Liliputi.

Skúsenosti a názory:

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.