Topánky Li Ning

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Li Ning je čínska značka športovej obuvi, oblečenia a športových doplnkov. Značka Li Ning je veľmi dobrým dôkazom toho, ako čínske spoločnosti nastupujú do sveta obuvi a oblečenia. Nie je tomu tak dávno, kedy športová obuv bola najmä o Nike a Adidas. Dnes majú obe firmy veľkú konkurenciu v čínskych výrobcoch.

Za značkou Li Ning stojí slávny športovec a podnikateľ rovnakého mena. Firma má sídlo v Pekingu. Značka je prítomná najmä na domácou čínskom trhu, kde patrí medzi najpopulárnejšie. Po celej Číne má Li Ning takmer 4 tisíc obchodov. Firma časť z týchto predajní vlastní priamo. Zvyšok kontroluje cez franchisingové a podobné zmluvy. Niekoľko desiatok predajní Li Ning nájdete aj mimo Číny. V roku 2010 firma otvorila svoju americkú centrálu v oregonskom Portlande.

Z histórie značky Li Ning

Ako takmer všetci čínski výrobcovia, ani Li Ning nie je starou zabehnutou firmou. Spoločnosť Li Ning bola založená v roku 1990. Spoločnosť založil Li Ning, ktorý je v Číne veľmi populárny – pôvodne ako veľmi úspešný športovec, v súčasnosti aj ako podnikateľ.

Slávny gymnasta Li Ning

Li Ning trénoval gymnastiku už od veku 8 rokov. V roku 1980 sa dostal do národného tímu. Najväčšiu slávu však získal na olympijských hrách v Los Angeles v roku 1984 – prvé olympijské hry, na ktorých sa zúčastnila aj Čína. Na tomto najslávnejšom športovom podujatí získať 6 medailí – 3 zlaté, 2 strieborné a jednu bronzovú. Z čínskej výpravy si odniesol najviac medailí.

Li Ning sa zúčastnil aj nasledujúcich hier v kórejskom Soule. Z dôvodu zranení sa mu však nepodarilo získať žiadnu ďalšiu medailu. Po skončení olympijských hier sa tak rozhodol ukončiť kariéru.

Li Ning bol v roku 2000 uvedený do medzinárodnej gymnastickej siene slávy.

Medzinárodná verejnosť sa s menom Li Ning znovu stretla v roku 2008, kedy počas ceremoniálu otvárania pekingských olympijských hier Li Ning zapaľoval olympijský oheň.

Oficiálna stránka značky: li-ning.com
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky
Oficiálny Google+ značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Li Ning.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.