Topánky Lescon

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lescon je turecký výrobca športovej obuvi, oblečenia a športových potrieb. Hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v Istanbule, presnejšie v jeho časti  Beyoğlu. Lescon patrí medzi najväčších výrobcov a dodávateľov obuvi v Európe. Firma má po celom svete takmer 20 tisíc zamestnancov. Väčšina výrobných kapacít firmy sa nachádza na domácej tureckej pôde. Turecko je obľúbeným miestom výroby aj pre množstvo ďalších výrobcov športovej obuvi a oblečenia.

Niečo z histórie značky Lescon

Všetko sa to začalo v roku 1980. Aydın Erbay založil firmu, ktorej veril, že sa jedného dňa stane dôležitým výrobcom obuvi. Už v roku založenia firma spustila prvú fabriku a začala vyrábať. Spočiatku to nebolo nič veľké – Aydın Erbay začal vyrábať jednoduché tenisky so vstrekovanou podrážkou. Prvý model tenisiek sa však stretol s pomerne výrazným úspechom. Firma začala pomaly rásť. Dôležitý krok prišiel v roku 1990, kedy sa sídlo spoločnosti presunulo do komerčného centra Turecka – do Istanbulu.

Aydın Erbay mal v pláne svoju firmu predstaviť v zahraničí. Jednoducho chcel vstúpiť aj na zahraničné trhy. Značka Aydin Erbay však nebolo práve ideálna na zahraničnú expanziu. V roku 1992 tak firma zmenila názov na súčasnú formu Lecson.

V roku 1998 Lecson zaradil do svojho portfólia aj športové oblečenie. K takémuto kroku sa časom dopracujú prakticky všetci úspešní výrobcovia športovej obuvi. Lecson nebol žiadnom výnimkou.

V roku 2004 Lecson otvoril prvú vlastnú predajňu. Odvtedy po celom Turecku a Európe vyrástlo množstvo ďalších takýchto predajní, kde sa značka Lecson chce prezentovať v podobnom duchu ako množstvo ďalších športových značiek.

Lecson v súčasnosti

Lecson vyrába športovú obuv pre rôzne športy. Síce ide o tureckú firmu, Lecson však predáva aj hokejovú obuv.  Ďalšie športy sú:

  • Baseball
  • Tenis
  • Futbal
  • Lakros
  • Basketbal
  • kriket
Oficiálna stránka značky: lescon.com.tr
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Lescon.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.