Topánky LA Gear

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

LA Gear je americká značka obuvi, ktorú v súčasnosti vlastní spoločnosť ACI International. Značka La Gear patrí medzi ikony americkej módnej scény. Sama značka si však prešla búrlivou minulosťou. La Gear zažila viac ako 15 minút slávy, prešla si však aj bankrotom. LA Gear však stále žije, a legenda tejto značky spolu s ňou.

LA Gear a nielen športové celebrity

LA Gear vstúpila na trh so športovou obuvou v dobe, kedy trhu dominovalo niekoľko silných hráčov ako Nike či Adidas. LA Gear sa však ukázal ako veľmi životaschopný startup.  Značke sa darilo popularitu získavať najmä vďaka širokej podpore športovcov.  La Gear však ako športová spoločnosť bola ochotná prekročiť aj tradične zaužívané zvyky. La Gear najala ako podporovateľov aj ľudí mimo sveta športu.

Za prvého podporovateľa značky LA Gear môžeme považovať NBA mega hviezdu  Kareem Abdul-Jabbara. Pre mladé začínajúce firmy nie je bežné, že sa im podarí uloviť takéto hviezdy. Kareem Abdul-Jabbar síce už bol na sklonku svojej kariéry, avšak stále bol viazaný zmluvou s nemeckým Adidasom. LA Gear a basketbal jednoducho išli k sebe. Postupne sa k podporovateľom značky pridali aj ďalší slávni basketbalisti. Našli by ste medzi nimi aj tieto mená:

  • Karl Malone
  • Hakeem Olajuwon

La Gear ulovila aj niekoľko hviezd v americkom futbale. Pre nás je však cennejšie vedieť, že LA Gear podporoval aj hádam najlepší hokejista všetkých čias – Wayne Gretzky. Bolo to síce na sklonku jeho kariéry, kedy pôsobil v Los Angeles, pre LA Gear to však bola veľká pocta.

Značku La Gear podporoval aj Michael Jackson.

V polovici 90-tych rokov však popularita značky LA Gear šla dole vodou. Značka bola pôvodne považovaná za luxus – tenisky LA Gear boli predávané iba v top obchodných centrách. Predaje padali a v roku 1998 firma skrachovala.

Pár rokov po krachu však došlo k obnove značky LA Gear.

Oficiálna stránka značky: lagear.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky LA Gear.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.