Topánky Kickers

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Kickers patrí medzi ikony sveta obuvi. Značka sa zrodila vo Francúzsku,  dnes však patrí firme Royer Group a má sídlo v Londýne. Značku Kickers okrem topánok môžete dnes nájsť aj na oblečení. Firma však začínala s výrobou topánok.

Trochu z histórie značky Kickers

Za zrodom značky Kickers bol  Daniel Raufast. Kickers nevnikla nijako plánovito. Bola to náhoda. Daniel Raufast bol v roku 1970 inpirovaný filmovým plagátom na muzikál Vlasy. Daniel Raufast dostal nápad vytvoriť topánky, ktoré by sa hodili k modrým džínsom. Daniel nejako nebol spokojný s ponukou obuvi pre mladú generáciu tej doby. Daniel Raufast tak navrhol obuv, ktorá v mnohých ohľadoch rešpektovala štýl džínsov. Dvojité švy, pevná forma, gumená podrážka.

Okamžitý úspech Kickers

Topánky Kickers odštartovali v malom. Na začiatku sa ich vyrábalo iba do 300 kusov týždenne. Netrvalo však dlho a firma predávala týždenne 12 tisíc párov obuvi. Úspech bol takmer okamžitý. Značka Kickers si našla vo Francúzsku okamžite tisíce zanietených fanúšikov. Úspech značky Kickers však nezostal iba v rodnej krajine. Pár mesiacov po uvedení značka Kickers začala dobýjať nemecký trh. Aj tu sa značke darilo. Obľúbenosť Kickers medzi mladými ľuďmi bola neuveriteľná. V roku 1974 obuv značky Kickers sa predávala v takmer 80 krajinách sveta. Firma tak dokázala ovládnuť svet za menej ako 4 roky.  Od nápadu po globálny úspech naozaj nebolo ďaleko.

Kickers Hi

Veľmi populárny model obuv Kickers Hi bol uvedený na trh v roku 1975.

Obuv značky Kickers bola kultúrnym symbolom. Počas 80-tych rokov nebolo žiadnou výnimkou, že firma nedokázala dodávať dostatok topánok do obchodov. Mladí ľudia tak museli čakať niekoľko hodín na príchod tovaru. Dodané Kickers topánky sa takmer okamžite predali.

Najväčší úspech však Kickers nedosiahli vo Francúzsku, ale vo Veľkej Británii. Práve v tejto krajine Kickers takmer spôsobili kultúrnu revolúciu.

Kickers a hudobná scéna

V 80-tych a 90-tych rokoch značka Kickers dobyla manchesterskú hubobnú scénu. Kickers Hi boli neskôr mimoriadne obľúbené na rave scéne. Značka najskôr ovládla acid house a neskôr trance. Fanúšikovia značky Kickers však pochádzajú z veľmi bohatého hudobné pozadia. Kickers boli a sú obľúbené aj  v:

 • RnB
 • Pop
 • Hip hop

Známe hudobné skupiny spájané so značku Kickers sú:

 • Noel Gallagher
 • Mike Skinner
 • Arctic Monkeys
 • Ms Dynamite
 • So Solid Crew
 • Jarvis Cocker
 • Craig David
 • Rodney P.

Kickers je predovšetkým značkou pre mladých. S týmto faktom súvisia aj marketingové aktivity značky. firma sa snaží prezentovať sponzorovaním rôznych hudobných akcií – či už ide o udeľovanie hudobných cien alebo letné festivaly.

Oficiálna stránka značky: kickers.co.uk
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Kickers.

Skúsenosti a názory:

 1. Mária Zeleňáková

  Dobrý deň, volám sa Majka, bývam neďaleko Košíc. Ešte ako 10 ročná som dostala topánky značky Kickers od rodinných priateľov na prázdninách v Belgicku. Model, ktorý mám je vhodný na jesenné a zimné mesiace. Chránia nohy pred chladom a zároveň spevňujú členkové kĺby a nehrozí vykĺbenie pri prípadnom pošmyknutí sa na ľade. Sú z pravej kože, vynikajúco šité a uspôsobené na tvar nohy! Noha sa v nich nepotí, nepremokajú, sú pevné a zároveň pružné ako vibramy. Prezieravo mi kúpili o pol čísla väčšie, vďaka tomu ich mám dodnes. Už je to 15 rokov. Ich tvar, farba, sa výrazne nezmenila i keď je na nich vidieť pôsobenie 15tich rokov užívania, nie sú poškodené, ani raz neboli v oprave, podrážka je temer neschodená a pritom ich nosím veľmi často. Zdajú sa byť nezničiteľné : ) Som nesmierne spokojná a odporúčam každému. Je to investícia, ktorá sa naozaj oplatí!

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.