Topánky Kamik

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Kamik alebo mukluk je druh obuvi, ktoré nosili a stále aj nosia domorodí obyvatelia arktickej oblasti našej planéty.  Kamiky a mukluky sú vyrábané z kože losa, alebo z kože tuleňa. Ide o mäkkú obuv, ktorá bola ideálna na prostredia  plné snehu a ľadu. Slovo „mukluk“ pochádza z jazyka yupik. Slovo „kamik“ má pôvod v jazyku Inuitov.

Pôvodná obuv Inutov  a Yupikov je dnes základom na výrobu modernej obuvi do zimného počasia. Základný rozdiel je akurát iba v tom, že moderná obuv používa tvrdú gumenú podrážku. Najväčšou výhodou kamikov a muklukov v zime je ich schopnosť dýchať.  Za bežných okolností sa problém s potom vznikajúcim pri chôdzi nemusí zdať vážny. Pri nízkych teplotách však dochádza k zamŕzaniu potu, čo môže viesť k nepríjemným omrzlinám.

Kamik je zároveň aj značka obuvi, ktorá beží pod taktovkou kanadskej rodiny už viac ako sto rokov. Výhody  rodinnej firmy sú v tom, že jej vedenie nepodliaha nepríjemnému tlaku akcionárov. Preto si Kamik môže dovoliť nepresunúť výrobu do lacných ázijských krajín a vyrábať doma v Kanade či Spojených štátoch amerických.

Z histórie spoločnosti Kamik

Začiatkom bol rok 1932, kedy William Cook emigroval z Libanonu do USA. Cook spolu so svojím priateľom kúpili spoločnosť Charron Manufacturing, ktorá vyrábala obuv už od roku 1898. Táto fabrika sídlila v Quebecu.

Po prevzatí fabriky ju Cook kompletne zreorganizoval. Takto sa mu podarilo zachrániť viac ako 200  pracovných miest. Až do roku 1972 bola spoločnosť Charron Manufacturing orientovaná najmä na výrobu. Veľakrát šlo o výrobu obuvi pre ďalšie spoločnosti. V roku 1972 sa však firma rozhodla vytvoriť vlastnú značku Kamik. V roku 1988 firma predstavuje nové logo značky Kamik.

V roku 2005 značka Kamik vstupuje na nemecký trh.

Spoločnosť Kamik sa snaží o výrobu tovaru, ktorý je environmentálne prijateľný.

Oficiálna stránka značky: kamik.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Kamik.

Topánky Kamik v našej ponuke

Kamik Oslo WP

Pánske zimné snehule Kamik Oslo WP sú účelová nepremokavá vysoká obuv do ťažších tetrénov a nízkych teplôt. Sú nepremokavé a nohu udržia v teple až do -75°C. Sú vhodné pre poľovníkov, rybárov, ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.