Topánky John Lobb Bootmaker

Hodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Väčšina značiek, ktoré vo svojom názve majú meno osoby, patria do luxusnej kategórie. Samozrejme niektoré značky sa snažia tohto faktu využiť a imitovať luxusných výrobcov. John Lobb Bootmaker je britský výrobca luxusnej obuvi predovšetkým pre pánov. Firma však nezabúda ani na dámy. Čo-to vyrobí aj pre ne. Okrem topánok vyrába aj niektoré ďalšie kožené výrobky ako napríklad opasky či peňaženky.

Moderný luxus je založený na tradícii. John Lobb Bootmaker ju má dlhú viac ako 150 rokov. V tomto smere ho môže tromfnúť iba málo konkurentov. Z dôvodu tradície si firma udržuje aj výrobu v Paríži. Firma však sídli na St. James's Street v Londýne.

Z histórie značky

Ak niekto naozaj nemal predpoklady vytvoriť globálnu a najmä veľmi úspešnú značku, tak to bol John Lobb – narodil sa na farme neďaleko Londýna. Z dôvodu nehody bol telesne postihnutý. Vôľu však mal výnimočnú. Jedného dňa sa vybral peši z farmy svojho otca do Londýna, kde sa začal učiť obuvníctvu.

V čase zlatej horúčky sa vybral do Austrálie, kde dodával baníkom obuv. Takto si pomaly budoval slávu. Veľký úspech zaznamenal, keď v roku 1862 zaslal svoje topánky britskému kráľovi. V roku 1866 sa vrátil do Anglicka a otvoril si tu obchod. Následne pokračoval v tradícii výroby obuvi pre britských kráľov a kráľovné.

V 19. storočí mal svet pomerne ďaleko od prepojenosti toho sveta dnešného. Napriek tomu sa Johnovi Lobbovi podarilo otvoriť v roku 1902 prvý obchod za hranicami Británie. Stalo sa tak v Paríži.

V roku 1976 firmu  John Lobb Bootmaker prevzal francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés. Táto firma plne zachovala  výrobný proces. Firma vyrábala obuv na zákazku. Výroba každého páru obuvi bola taká časovo náročná, že firma denne vyprodukovala iba sto párov. Na produkcii obuvi tejto značky sa podieľali skúsení majstri, ktorí boli mnohokrát niekoľkou generáciou pracujúcou u John Lobb Bootmaker. Do roku 1982 prijímal iba osobné objednávky. Topánky ste si mohli objednať iba v Paríži či Londýne. Po tomto roku firma predstavila aj vopred vyrobenú obuv, čím sa značka stala ďaleko dostupnejšia pre bežných ľudí.

Hermés predáva značku John Lobb Bootmaker v špecializovaných obchodoch po celom svete. Centrom predaja dávno už nie je iba Európa. Túžbu po luxuse je možné vidieť najmä v Ázii. A značka je skutočný luxus. Jeden pár topánok z logom John Lobb Bootmaker stojí približne 3500 eur.

Oficiálna stránka značky: johnlobbltd.co.uk

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky John Lobb Bootmaker.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.