Topánky Insolia

InsoliaHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Vysoké podpätky určite patria k spoločenskému životu. Každá žena v nich vyzerá lepšie, elegantnejšie a hlavne vyššie. Za nosenie topánok na vysokom podpätku však ženy neraz platia príliš vysokú cenu. Noha je v takýchto topánkach veľmi ďaleko od prirodzenej polohy. Po určitom čase sa nosenie topánok s vysokými podpätkami prejaví rôznymi bolesťami. V lepšom prípade tieto bolesti zostanú lokalizované iba v chodidle. Nosenie topánok s podpätkami však má vplyv aj na bolesti chrbta, šije, krku či dokonca hlavy.

Problém s opätkami tkvie v tom, že väčšina hmotnosti ženy je sústredená do prednej časti topánky. Toto spôsobuje neprirodzený tlak na prednú časť chodidla, čoho výsledkom sú bolesti a ďalšie spomínané problémy.

Riešenie od Insolia

Insolia je americká spoločnosť, ktorá sa snaží vyriešiť problém s bolesťou spojenou s nosením vysokých podpätkov. Založil ju v roku 1998 doktor Howard Dananberg.

Insolia pristupuje k riešenie problémov chodidiel vedecky. Bežne sa výrobcovia obuvi snažia tieto problémy zamaskovať. Proti bolestiam chodidiel v topánkach s opätkami bojujú ich zmäkčovaním. Howard Dananberg sa pozreli na tento problém z vedeckého hľadiska. S využitím najmodernejšej techniky Dananberg zistil, že problém je v koncentrácii hmotnosti v prednej časti chodidla.

Dananberg preto navrhol relatívne jednoduché riešenie. Namiesto vystielania topánok Insolia ponúka špeciálne vložky do topánok. Pomocou týchto vložiek je možné zmeniť rozloženie hmotnosti tela v topánke. Namiesto prílišnej koncentrácie hmotnosti v prednej časti topánky je hmotnosť rozložená rovnomernejšie. Špeciálne vložky od Insolia jednoducho presúvajú tlak do prirodzenej polohy – na pätu. Vďaka tomuto malému triku je možné nosiť topánky na opätkoch bez bolestí až trikrát dlhšie. Bez bolestí chrbta, bez bolestí krku či hlavy.

Oficiálna stránka značky: insolia.com

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Insolia.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.