Topánky Hush Puppies

Hush PuppiesHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Hush Puppies je jedna z najpopulárnejších amerických značiek obuvi. Značka pôsobí globálne, hoci najväčší podiel na trhu má v Spojených štátoch amerických. Je to divízia spoločnosti Wolverine Worldwide. Hlavné sídlo spoločnosti je v meste Rockford v štáte Michigan. Značka obuvi Hush Puppies je taká populárna, že dnes firma licencuje svoju značku aj výrobcom odevov, okuliarov či dokonca hračiek. Inými slovami –je to veľmi úspešná značka.

Z histórie značky

Za značkou Hush Puppies nie je ten známy klasický príbeh. Značka vznikla po dlhom úsilí Wolverine worldwide. Táto firma sa snažila nájsť spôsob, ako použiť prasačiu kožu na výrobu topánok. Prasačia koža je známa tým, že je veľmi odolná. Tento fakt chcela využiť americká armáda pre svojich vojakov. A to nielen pri topánkach, ale aj ďalších častiach odevov.

Firme sa nakoniec podarilo vytvoriť topánky z prasačej kože. Vďaka tomu sa značka Hush Puppies stala jednou z najpopulárnejších počas 50. a 60. rokov minulého storočia.

Prečo práve „Hush puppies“?

Značka má na prvý pohľad pomerne zvláštny názov. Ako vznikol?

Marketingová spoločnosť na začiatku navrhol najskôr názov „laser“. Riaditeľ však dostal lepšiu inšpiráciu počas obedu v reštaurácii na jednej z mnohých pracovných ciest. Hush Puppy je jedlo – ide o vyprážané guľky z kukurice. Tieto guľky ľudia používali aj na odháňanie psov.  Viac nebolo potrebné. šéf značky sa rozhodol, že jeho podnik sa bude volať Hush Puppies. Symbolom značky sa neskôr stal veľký ušatý pes.

Problémové 90. roky

Na konci dvadsiateho storočia sa značke až tak nedarilo. Ročne sa v strede 90-tych rokov predávalo iba do 30 tisíc párov. Wolverine worldwide sa už chystalo značku poslať na druhý svet. Hush Puppies sa však nečakane dostali opäť do módy.

Oficiálna stránka značky: hushpuppies.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Hush Puppies.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.