Topánky Humanic

HumanicHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Humanic je rakúska značka, ktorá predáva topánky, odevy a módne doplnky v jedenástich európskych krajinách. Je to dcérska firma spoločnosti Leder und Schuh, čo je jeden z najväčších výrobcov obuvi v Európe.

Leder und Schuh zamestnáva viac ako 3500 ľudí na takmer 400 miestach. Leder und Schuh je trhovým lídrom vo viacerých krajinách Európy. Na Slovensku tejto firme patrí druhé miesto na trhu. Lether und Schuh pracuje s viacerými značkami. V súčasnosti má táto rakúska firma pod palcom nasledujúce značky:

 • Humanic
 • Dominici
 • Corti
 • Jello
 • Shoe 4 you – sieť predajní vlastnená a prevádzkovaná Leder und Schuh

Leder und Schuh rozhodne nie je žiadnym nováčikom vo svete obuvi. Firma vznikla už v roku 1872 v meste Graz. Firma pôvodne pôsobila pod označením D.H. Pollak & Co. Už na konci 19. storočia  si D.H. Pollak & Co vytvoril v Strednej Európe výbornú pozíciu otvorením predaní v mnohých dôležitých miestach.

Moderný Humanic sa začal rozvíjať až po páde železnej opony. Firma najskôr z Rakúska expandovala do Maďarska, kde sa jej podarilo stať jednotkou na trhu. V roku 1992 vstúpila do Českej republiky, keď otvorila svoj prvý obchod v Brne. V roku 2000 firma vstúpila na malý slovinský trh. O dva roky neskôr sa však Humanic rozhodol otvoriť predajne aj Nemecku. V tom istom roku firma otvorila aj dve predajne u nás v Bratislave. V roku 2005 vstúpola vstúpil na poľský trh. Neskôr boli uvedené do prevádzky predajne vo Švajčiarsku či Chorvátsku.

Ako je podľa lokalít predajní zrejmé, moderný Humanic sa v mnohom podobá tomu starému – firma sa snaží orientovať na trhy Strednej a Východnej Európy.

Oficiálna stránka značky: humanic.net
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Humanic vo Vašom okolí.

Skúsenosti a názory:

 1. Miroslav Fašung

  Dobrý deň,
  dňa 11.11.2013 som si zakúpil v Avione panskú obuv pod číslom 2-20-11-1527-2.
  Bol som maximálne spokojný ale teraz po dvoch rokoch používania som zistil, že podrážka je na viacerých miestach popukaná a fakticky je obuv odpísaná do odpadu.
  Chcem sa spýtať či uvedená obuv má mať životnosť len dva roky a čo sa s tým dá robiť.

  S pozdravom Miroslav Fašung
  Karpatské nám.č.13
  83106 Bratislava

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.