Topánky Herbert Levine

Herbert LevineHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Herbert Levine je luxusná značka obuvi, ktorá najväčšiu slávu zažila na domácej pôde Spojených štátov amerických. Firma za značkou vznikla a stále má sídlo v New Yorku. Patrí medzi najznámejšie značky klasickej obuvi. Pokojne túto značku môžeme označiť za ikonu sveta obuvi. Počas rokov jej najväčšej slávy, topánky značky Herbert Levine nosili filmové hviezdy, biznismeni, ale aj niekoľko amerických prvých dám. Topánky značky rozhodne patria medzi to najlepšie, čo vo svete obuvi za celú jej históriu vzniklo.

Trochu z histórie značky

Za každou slávnou značkou je aj zaujímavý príbeh. Sú to práve atraktívne príbehy, ktoré predávajú. Obuv Herbert Levine sa vskutku má čím pochváliť.

Značka vznikla krátko po druhej svetovej vojne v roku 1948 v New Yorku. Zakladateľom rovnomennej spoločnosti bol Herbert Levine. Ten však s navrhovaním a výrobou obuvi mal minimum skúseností. Celé sa to stalo takto: Levine spočiatku pôsobil ako novinár. Neskôr sa dostal do marketingového oddelenia jednej obuvníckej spoločnosti. Pri vzniku a neskoršom úspechu značky však mala leví podiel jeho manželka. Tú stretol na interview na pozíciu návrhár dizajnu obuvi.

Elizabeth „Beth“ Katz bola pôvodne modelkou obuvi. Neskôr sa z nej stala návrhárka. V ich spoločnej firme neskôr Herbert Levine pôsobil ako riaditeľ. Jeho manželka sa venovala tomu, čo vedela najlepšie – navrhovaniu špičkovej obuvi pre ženy a mužov.

Herbert a Beth sa pustili do veľmi špecifickej oblasti obuvi. Začali vyrába topánky, ktoré nikto nepotreboval, ale všetci ich chceli. Toto sa neskôr ukázala byť víťazná formula.

Prvá továreň

Prvú fabriku na výrobu obuvi firma otvorila v roku 1949 priamo v New Yorku. Začínalo sa pomaly. Na začiatku fabrika vyrábala iba 400 párov obuvi. Trvalo iba 5 rokov, kým Herbert Levine vyrábal 5000 párov obuvi týždenne a zamestnával viac ako 200 ľudí.

Topánky značky sa začali predávať v luxusných butikoch po celých Spojených štátoch amerických. Herbert Levine bol navyše prvou americkou značkou obuvi, ktorá sa začala predávať v butikoch po Európe.

Inovácie

Značka bola v časoch svojej najväčšej slávy bohatým zdrojom mnohých inovácií. Firma bola vždy známa svojim extravagantným dizajnom. Vytvorila napríklad aj topánky s priesvitnou podrážkou.

Významní klienti značky

Herbert Levine sa môže pochváliť tým, že s touto značkou sa rado spájalo mnoho známych osobností zo všetkých kútov spoločenského diania. Topánky značky nosili napríklad tieto osobnosti:

  • Jackie Kennedy
  • Barbra Streisand
  • Marlene Dietrich
  • Marilyn Monroe

Marilyn Monroe nosila topánky značky Herbert Levine nielen na verejnosti, ale aj doma v súkromnom živote.

Oficiálna stránka značky: herbert-levine.com
Oficiálny Facebook značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

V našej databáze sa zatiaľ nenachádza žiadna predajňa topánok značky Herbert Levine.

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.