Topánky Hello Kitty

Hello KittyHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Hello Kitty je fiktívna postavička, ktorá bola vytvorená japonskou  spoločnosťou Sanrio. Táto firma ju vytvorila a za približne 30 rokov existencie doviedla do role celosvetového fenoménu. Ako značka má v súčasnosti hodnotu viac ako 5 miliárd dolárov.

Hello Kitty je japonská mačička s červenou stuhou. Ide o súčasť japonskej kultúry kawaii, čo znamená v preklade „zlatý“ či „chutný“. Sanrio je japonská spoločnosť venujúca sa žánru kawai. Firma funguje od roku 1960. Sanrio vlatní všetky práva na všetky výrobky spojené so značkou. Sanrio tak ovláda aj licencovanie a predaj topánok značky tejto značky.

Postavičku Hello Kitty vytvorila japonská dizajnérka Yuko Shimizu. Hello Kitty sa po vytvorení zaradila do portfólia spoločnosti Sanrio. Dnes však patrí jednoznačne k najúspešnejším. Prvýkrát sa objavila na peňaženke v roku 1974. Bola zobrazená s mliekom a zlatou rybičkou. V Spojených štátoch amerických sa Hello Kitty objavila o dva roky neskôr v roku 1976.

Samotná mačička sa volá Kitty White. Narodila sa v Londýne, je teda Britka. Na prvý pohľad sa môže zdať pomerne zvláštne, že japonská firma vyrobila britskú postavička. Zámer však bol jasný. V 70-tych rokov minulého storočia bolo v Japonsku trendové spájať veci s niektorými krajinami. Mimoriadne populárne bolo najmä Anglicko. Okrem toho Sanrio malo už niekoľko postavičiek, ktoré patrili do prostredia USA. Sanrio chcelo niečo nové, a tak spravilo Hello Kitty Britkou.

Hello Kitty má dokonca aj sestru. Volá sa Mimi a je veľmi hanblivá. Zaujíma sa akurát o šitie a neustále sníva s svadbe. V rozprávkovom svete vystupujú aj ďalší príslušníci rodiny Whiteovcov.

Zakladateľ spoločnosti Sanrio, Shintaro Tsuji, začal predávať v roku 1962 rôzne sandále. Postupom času zistil, že sandále a ďalšie veci sa predávali lepšie, ak na nich bolo zobrazené niečo milé či zlaté. Takto sa začali rodiť postavičky podobné Kitty. Hello Kitty je však jednoznačne najúspešnejší koncept.

Z Hello Kitty sa postupom času vytvorila určitá mánia. Postavičku nájdete prakticky na všetkom. Nielen na topánkach, kabelkách či peňaženkách. Značka prenikla aj do luxusných segmentov.  S Kitty White bola vyrobená napríklad luxusná gitara. Na oblohe dokonca lietalo Hello Kitty lietadlo. Pod značkou sa dokonca predávajú aj šperky. A to vôbec nie lacné. Na Taivane nájdete aj Hello Kitty reštauráciu.

UNICEF, organizácia OSN, vymenovala Hello Kitty za Špeciálneho priateľa detí.

Obuv značky vyrába a predáva priamo japonská spoločnosť Sanrio. Firma ponúka širokú paletu topánok nielen pre deti, ale aj pre dospelých ľudí.

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Hello Kitty vo Vašom okolí.

Topánky Hello Kitty v našej ponuke

Hello Kitty Spot Pink

Hello Kitty detské sandále sú vhodnou detskou obuvou. Sandálky sú plne nastaviteľné na zapínanie na tri suché zipsy, čo umožňuje detskej nohe maximálny komfort aj počas dlhšieho nosenia. Ďalšou ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.