Topánky Guess

GuessHodnotenie: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Guess je módna značka, ktorá okrem oblečenia ponúka aj obuv a módne doplnky najrôznejšieho druhu. Patrí k najznámejším značkám vo svete módneho biznisu.

Z histórie značky

História značky Guess začala v kalifornskom Los Angeles v roku 1981. Firma sa pustila do reklamných kampaní iba o rok neskôr. Boli to práve jedinečné reklamné kampane, ktoré spravili zo značky takmer americkú ikonu.

Sexi reklamy na oblečenie Guess zobrazovali množstvo celebrít o modeliek. V reklamách vystupovali také hviezdy ako:

  • Claudia Schiffer
  • Anna Nicole Smith
  • Eva Herzigova
  • Valeria Mazza
  • Kate Upton
  • Julia Lescova
  • Laetitia Casta

V roku 1985 sa firme podarilo svoj produkt umiestniť aj do kinového trháku Späť do budúcnosti (džínsy boli vraj vyrobené špeciálne pre tento film). Hlavný hrdina tohto úspešného filmu nosil džínsy značky Guess. Boli to práve džínsy, ktoré v 80-tych rokoch preslávili značku. Džínsy tejto firmy patrili medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie v Spojených štátoch amerických.

Hlavným zdrojom príjmu značky Guess boli v tomto období jednoznačne džínsy. Firma sa však prirodzene snažila značku rozšíriť. V toku 1986 preto predstavili niekoľko kolekcií štýlových hodiniek:

  • "Guess"
  • "Guess Steel"
  • "Guess Collection"

Neskôr sa značka zameral aj na domácnosť. Pod značkou Guess Home začala firma predávať luxusné obliečky a iné potreby do domácnosti.

V 90-tych rokoch minulého storočia sa sláva značky začala postupne vytrácať. Firma sa dostala do mnohých problémov. Akcie klesali, zisky klesali a spotrebitelia boli ťahaný viac ku konkurentom ako Calvin Klein či Gap. Firme nepomohli ani škandály, kde bol Guess obviňovaný zo zlých podmienok práce v ich fabrikách.

Nový začiatok v 21. storočí

Situácia sa však začala obracať na konci 90-tych rokov. Mladí ľudia zabudli na problémy značky – predaje začali stúpať a firme sa začalo opäť dariť.

Oficiálna stránka značky: guess.eu
Oficiálny Facebook značky
Oficiálny Twitter značky

Nájdite predajňu vo svojom okolí

Prehľad predajní topánok značky Guess vo Vašom okolí.

Topánky Guess v našej ponuke

Guess Marciano Cari

Guess Marciano Cari sú elegantné čierne sandálky s vysokým opätkom a štýlovým prevedením. Sandále sú zdobené modernou lesklou kovovou vložkou. Dizajnovo originálne prevedenie remienka s kovovou prackou je ...

Napísať komentár k značke

Ak máte skúsenosti s touto značkou topánok, kvalitou vyhotovenia, prípadne s reklamáciou, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými návštevníkmi.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.